133244

Gajser v kvalifikacijah VN Češke peti

Avtor: Kenny Jan
25. 7. 2021, 12.03

Slovenski motokrosist Tim Gajser (Honda) je v kvalifikacijah za veliko nagrado Češke v razredu MXGP zasedel peto mesto. Za najhitrejšim, Špancem Jorgejem Pradom (KTM), je zaostal devet desetink sekunde. V Loketu zaradi poškodbe ne bo nastopil drugi v skupnem seštevku, Nizozemec Jeffrey Herlings (KTM). Vodstvo v seštevku drži Gajser s 166 točkami.

Svetovni prvak ima pred Herlingsom 23 točk naskoka. Nizozemec je bil sicer na startnem seznamu, a se ni udeležil tekmovanja na Češkem, potem ko se je poškodoval v prvi vožnji VN Nizozemske pred tednom dni. Isto število točk v skupni razvrstitvi kot Herlings ima še Italijan Antonio Cairoli (KTM).

Vožnji v elitnem razredu MXGP bosta ob 13.15 in 16.10, v MX2 pa ob 12.15 in 15.10.

V nižjem razredu je edini slovenski predstavnik Jan Pancar (KTM) zasedel 16. mesto. Najhitrejši je bil Belgijec Jago Geerts (Yamaha).

1

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

2

Rose prepričan, da Xavi Simons ostaja pri Leipzigu (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več