203736

Železarji prepričljivo vpisali še drugo zmago v alpski ligi

Avtor: Blaž Magdič
19. 9. 2023, 22.07

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v drugem nastopu v novi sezoni alpske lige vpisali drugo zmago. Po uvodnem uspehu proti drugemu slovenskemu predstavniku v tem tekmovanju, Pellet Celju (6:1), so danes na gostovanju v Salzburgu premagali mlado ekipo Red Bulla s 4:1 (1:0, 3:0, 0:1).

Jeseničani so vprašanje zmagovalca rešili po dveh tretjinah. V uvodni je zadel Žan Jezovšek, v drugi je bil dvakrat natančen Urban Sodja, enkrat pa Miha Logar.

V drugih dvajsetih minutah je bilo razmerje strelov kar 19:3 v korist Jesenic. Na koncu je bilo to 30:20, gostitelji pa so častni gol dosegli v 56. minuti.

Jeseničani bodo čez dva dni gostovali pri Cortini Hafro, nato pa jih konec meseca in 1. oktobra čakata dve tekmi doma proti Lustenau in Rittnerju.

Vir: STA

1

2

Bijol: Dobro igro smo že pokazali in to lahko na Euru nadgradimo (VIDEO)...Več

3

Mlakar: Vsi naši tekmeci so kvalitetni, a naša prednost je kolektivna moč (VIDEO)...Več

1

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več

2

Bundesliga strelski raj za napadalce...Več

3

Milivoje Simeunović za Šport TV: “To je največja tekma v moji trenerski karieri”...Več