V velikem finalu ga je s 4:1 (-10, 12, 8, 9, 2) premagal nemški reprezentant Dang Qiu. Ne glede na poraz pa je Jorgić dosegel največji uspeh v karieri, postal pa tudi prvi Slovenc, ki se je prebil v finale EP.

V napetem dvoboju je Nemec v razprodani dvorani Rudi-Sedlmayer pred 5000 navijači napovedal zmago v uvodnem nizu, ko je povedel s 5:1, a je Jorgić hitro našel protiorožje, izenačil na 5:5 ter si pri 10:8 priigral dve zaključni žogici. Izkoristil je tretjo.

Hrastničan je obdržal ritem in drugi niz odprl z vodstvom z 8:4 in 9:6, a je nato prvi do zaključne žogice prišel tekmec, ki je izkoristil četrto. In prav poraz v končnici drugega niza je bil bržkone prelomna točka dvoboja.

Tretji niz je bil izenačen v prvi polovici, nato je pobudo prevzel Qiu. Podobno je bilo v četrtem, ko je končnica pripadla 25-letnemu tekmecu. Jorgić je še vodil z 8:7, niz pa je na koncu pripadel Nemcu. V petem nizu je šlo le še za formalnost, saj je Jorgić osvojil vsega dve točki, Nemec pa dokazal, da je bil tokrat zasluženo boljši.

Slovenski namiznoteniški igralci so doslej na evropskih prvenstvih osvojili šest kolajn. V posamični konkurenci je to nazadnje uspelo Bojanu Tokiću, ki je bil bronast leta 2011 v Gdansku.