216782

Shawn Jones: Dali bomo vse od sebe, da evropsko sezono zaključimo zmagovito

Avtor: Aljaž Pirnat
7. 2. 2024, 09.29

Košarkarji Cedevite Olimpije danes v Parizu čaka še zadnja preizkušnja v letošnji sezoni BKT EuroCupa. V francoski prestolnici se bodo pomerili s tamkajšnjim Paris Basketballom, ki v letošnji sezoni igra sijajno. Klub iz mesta luči je na 17 odigranih tekmah rednega dela klonil le enkrat, medtem ko so Zmaji le enkrat slavili. Kljub temu si Ljubljančani prizadevajo evropsko sezono zaključiti v zmagovitem stilu in si priigrati lepo popotnico za nadaljevanje v preostalih tekmovanjih.

Aktualni slovenski državni prvaki so pretekli konec tedna na gostovanju v Čačku slavili proti Borac Mozzartu (65:74) in se tako po porazu z levi iz Londona, ki so ga doživeli pred natanko tednom dni v Stožicah (85:92), uspeli vrniti na zmagovita pota. V Pariz so sicer odpotovali brez poškodovanih Jake Klobučarja (zlom prsta) in Vukašina todorovića (zvin gležnja), se pa je ekipi pridružil mladi Filip Horvat.

“Želimo delati predvsem na sebi in svoji igri, kljub vsemu pa si vsak od nas želi, da sezono zaključimo z zmago. Skušali bomo nadaljevati v ritmu zadnje tekme v Čačku in dati vse od sebe, da ujamemo zmagovalni ritem,”  je pred gostovanjem v Parizu povedal Shawn Jones. Slednjega na prihajajočih tekmah čaka nekoliko spremenjena vloga, saj je moštvo po gostovanju pri Borcu zapustil Karlo Matković, in s tem pod obema obročema pustil veliko prostora, ki ga bodo skušali zapolniti preostali Zmaji.

Na prvem medsebojnem srečanju proti Parižanom, ki je potekalo konec novembra v Stožicah, sta vse do zadnje četrtine obe ekipi bili v igri za zmago, nato pa se je gostom v zaključku uspelo odlepiti na prednost 16 točk, ki so jo uspeli ohraniti vse do konca dvoboja. Tedaj je ob končni sireni najvišje število točk pri Zmajih dosegel Justin Cobbs (21 točk), strelsko razpoloženimi pa so bili še DJ Stewart (17 točk), Jaka Blažič (14 točk) in Klemen Prepelič (10 točk). Pri Parisu je Shorts 17 točkam dodal sedem asistenc in pet skokov, sledil mu je Hifi s 15 doseženimi točkami.

Tekmo Paris – Cedevita Olimpija si boste v sredo ob 20.45 lahko v živo ogledali na Šport TV 1. Že 45 minut pred začetkom pa smo za vas pripravili zanimiv studijski program. Vabljeni v našo družbo!

Vir: Cedevita Olimpija

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več