Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

sta
sta
0 12.11.2023 22:54:18

Udinese osmič remiziral, tokrat proti Atalanti

Nogometaši Udineseja niso unovčili lepe zmage pred tednom dni, ko so v gosteh premagali Milan z 1:0. V 12. krogu italijanskega prvenstva so že osmič remizirali, tokrat na domačem stadionu Friuli proti Atalanti iz Bergama (1:1).

Za Videmčane, ki so v 31. minuti zastreljali 11-metrovko, je vodilni gol po podaji Srba Lazarja Samardžića dosegel Brazilec Walace v 44. minuti, v sami končnici tekme pa je ekipi iz Lombardije točko prinesel Brazilec Ederson, ki je zadel v drugi minuti sodnikovega podaljška.

Slovenski reprezentant Jaka Bijol je za zasedbo iz Furlanije odigral celo tekmo, njegov klubski in reprezentančni soigralec Sandi Lovrić je v igro vstopil v 71. minuti, ko je zamenjal Argentinca Martina Payera, medtem ko Davida Pejičića ni bilo v kadru Udineseja.

Na današnji uvodni tekmi je Empoli presenetil zadnjega italijanskega prvaka in v Neaplju zmagal z 1:0. Edini gol je v izdihljajih tekme, v prvi minuti sodnikovega podaljška, dosegel Ukrajinec Viktor Kovalenko. Fiorentina je doma ugnala Bologno z 2:1. Za Firenčane sta zadela Giacomo Bonaventura (17.) in Argentinec Nicolas Gonzalez (48./11 m), za Bolonjčane pa Nizozemec Joshua Zirkzee (33.).

Milanski Inter je po današnji zmagi nad Frosinonejem - slovenski nogometaš Matjaž Kamenšek-Pahič ni bil v kadru gostujoče ekipe - z 2:0 znova zasedel vrh razpredelnice, pred drugouvrščenim Juventusom ima dve točki prednosti. Za deseto zmago zasedbe iz lombardijske prestolnice sta zadela Federico Dimarco (43.) in Turek Hakan Calhanoglu (48./11 m). Mestni derbi med Laziem in Romo se je na olimpijskem stadionu v Rimu končal brez golov.

Juventus je v soboto premagal Cagliari z 2:1. Milan je v Lecceju igral le 2:2, velikanu italijanskega nogometa pa največ skrbi povzroča poškodba portugalskega napadalca Rafaela Leaa. Po prvih informacijah bo odstoten vsaj tri tedne. Na tekmi Monza - Torino ni bilo zmagovalca (1:1).

Sassuolo in Salernitana sta se že v petek razšla z 2:2, Genoa pa je z 1:0 odpravila Verono.