V Brdih je padla sedmica

Zadnja tekma 17. kroga druge slovenske nogometne lige ni postregla z martinovim presenečenjem. Briško vino je v sončni nedelji teknilo le Koprčanom, gostitelji pa so popili sedem golov.

VIPOLŽE > Koprčani so dosegli najvišjo zmago sezone, Brici pa so doživeli prepričljivo najvišji poraz. To bi bil kratek, a jedrnat povzetek dvoboja, v katerem so gostje glavnino dela opravili v prvem polčasu, v nadaljevanju pa so si dali duška tudi s strelskimi mojstrovinami. V festivalu zadetkov so imeli s pasivno vlogo in spodrsljaji prste vmes tudi gostitelji, sicer pa je bila kakovostna razlika med moštvoma očitna. Posebej se je izrazila po odmoru, ko so Brici poskušali z drznejšo postavitvijo in vstopom svežih napadalnih moči morda tudi presenetiti favorizirane goste, a se ni izšlo.

Dvakrat so sicer po podajah v kazenski prostor gostitelji zapretili, s kirurško natančnostjo pa so v napadalni polovici v drugem polčasu prednjačili gostje, ki so temelje za sproščeno nadaljevanje postavili v prvem delu. Razmočeno oziroma zmehčano igrišče seveda ni dopuščalo veliko igrivosti, a še vedno dovolj, da so gostje izkoristili svoje primerjalne prednosti in tudi slabosti Bricev. Sprva je nemir v domače vrste z vodenimi projektili po prekinitvah vnašal Dare Vršič, nato pa so štafeto prevzeli soigralci.

Brda : Koper 0:7 (0:2)

Športni park, gledalcev 250 sodnik Obrenović (Ljubljana). Strelci - 0:1 Mišić (25), 0:2 Meštrić (27), 0:3 Baša (59), 0:4 Vršič (61), 0:5 Žužek (83), 0:6 Baša (84), 0:7 Jozinović (90).

Brda: Pintol, Celcer, Rojc, Frelih, Humar (od 46. Perše), R. Bužinel (od 63. J. Bužinel), Dar. Jalinous, Golob, Marinič (od 46. Jogan), Curk, Daw. Jalinous. Trener: Vlado Badžim.

Koper: Nenezić, Mišić, Jelić Balta, Vršič (od 75. Cerovec), Meštrić (od 72. Bešir), Baša, Žužek, Djermanović (od 82. Štromajer), Pejić, Jozinović, Hadžić. Trener: Miran Srebrnič.

Rumena kartona: Dar. Jalinous, Rojc.

Mrežo gostiteljev je načel Darko Mišić. Strel sicer ni bil čist, potem ko je oplazil nekaj nog, pa je končal za hrbtom Denisa Pintola, ki je moral po dveh minutah še drugič izobesiti belo zastavo. Lepo koprsko akcijo, ki so jo nemočni gostitelji le opazovali, je z golom kronal Kristijan Meštrić. Na zadovoljstvo najbolj gorečih koprskih navijačev, ki so v spremstvu policistov prišli na tekmo z akademskih 15 minut zamude, a so videli vse bistveno. Razigrani gostujoči nogometaši so jih počastili s sedmimi zadetki. Nekaj je bilo res lepih. Ko gre, pač gre. Na drugi strani pa se je tresel le okvir vrat po poskusu Krisa Jogana.

Miran Srebrnič, trener Kopra: “Pomembna zmaga na pomembni tekmi. S predstavo sem zelo zadovoljen. Na težkem igrišču smo pokazali tekmovalni značaj in tudi dobro formo. Zmaga je zaslužena, res pa je, da bi se pri našem vodstvu z 2:0 lahko tekma tudi zapletla, če bi gostitelji izkoristili svoje priložnosti. Po doseženem tretjem zadetku se nam je odprlo. Igralci so se sprostili, tekmec je popustil.”

Vlado Badžim, trener Brd: “Koper je močna in izkušena ekipa, a mislim, da smo si precej golov zakuhali sami. Tekmo je treba čim hitreje pozabiti, saj z naše strani ni bila podobna ničemur. Zato smo imeli takoj po tekmi tudi daljši sestanek. Dogovor je bil, da proti favoriziranemu tekmecu odigramo čvrst dvoboj brez strahu, a se je pokazalo, da se brez maksimalne zbranosti z njimi ne moremo kosati.”