Dončiću je le ena podaja zmanjkala do desetega trojnega dvojčka sezone. Foto: AP

24-letni Ljubljančan je dobil močan udarec v nos v ponedeljek v Philadelphii. Na ogrevanju je nosil zaščitno masko, a jo je hitro snel. Tekmo je začel z masko, zadel je eno trojko, nato pa jo je snel ob prvi minuti odmora po petih minutah.

Najboljši strelec srečanja je bil Kyrie Irving s 36 točkami, zadel je šest trojk iz desetih poskusov. V štirih sezonah je odigral le 143 tekem za Netse. Številne poškodbe so bile težava, poleg tega pa se ni cepil in nekaj časa celo ni imel pravice do vstopa v Barclays Center. Ob predstavitvi igralcev je dobil številne žvižge, nato pa je bil zelo motiviran.

Mikal Bridges je bil najboljši strelec Brooklyna z 28 točkami, izkazal se je s petimi trojkami. Royce O'Neale je dodal 18 točk. Ben Simmons je bil prvič po treh mesecih v začetni peterki, zbral je devet točk, devet skokov in sedem podaj.

Točno pred letom dni sta v menjavi igralcev za Irvinga v Brooklyn prišla Spencer Dinwiddie in Dorian Finney-Smith. Netsi so prejeli tudi prvi izbor na naboru leta 2029. Finney-Smith, Cameron Johnson in Lonnie Walker so tokrat manjkali zaradi poškodb.

Kyrie Irving je bil izjemno motiviran v Barclays Centru. Na tekmi so bili številni njegovi prijatelji in tudi oče Drederick. Foto: AP

Šov Irvinga v prvem polčasu
Netsi v zadnjih treh minutah in pol uvodne četrtine niso dosegli točke. Mavericksi so si s sedmimi zaporednimi točkami zagotovili sedem točk naskoka po 12 minutah (24:31).

Na začetku druge četrtine je Dončić pet minut počival, Irving pa je prevzel dirigentsko palico. Zadel je dve trojki in nanizal 10 točk, sredi druge četrtine je prednost Dallasa narasla na 16 točk (38:54). Dončić je tik pred odmorom s trojko po koraku nazaj poskrbel za 18 točk naskoka (47:65).

Dončić udarno končal tretjo četrtino
Trener Brooklyna Jacque Vaughn je moral vzeti minuto odmora že po 46 sekundah tretje četrtine, ko je Irving s trojko povišal na 47:70. Kmalu zatem je navdušil še z zabijanjem z eno roko po podaji Josha Greena.

Gostitelji so se nato približali na 75:84 po polaganju Dennisa Smitha, a so Mavericksi v zadnji minuti tretje četrtine zadeli tri trojke. Najprej je bil natančen Grant Williams, nato je Dončić zadel z devetih metrov, potem pa se je odločil za met z logotipa Netsov sredi parketa. Z enajstih metrov je zagotovil mirnih zadnjih 12 minut Mavericksom (77:95).

Dinwiddie je s košem in dodatnim prostim metom znižal na 101:107 pet minut pred koncem, vendar je nato Irving z dvema trojkama potrdil zmago Dallasa.

Dončić: Po rojstvu hčerke sem najsrečnejši človek na svetu

Dončić: Maska ni bila prave velikosti
"Zaščitna maska me je motila, ni bila prave velikosti za moj obraz. Nisem dobil udarca celotno tekmo, torej se je večer končal odlično. V tej sezoni se zelo pozna, da nimamo celotne ekipe zdrave. Zelo težko je dobiti dve zaporedni tekmi na gostovanju. To je odličen dosežek. Upam, da lahko v četrtek dobimo še tretjo tekmo zapored," je povedal Dončić.

Kidd prepričan, da bo Dallas dobil veliko tekem, ko bosta zvezdnika zdrava
"Zadovoljen sem s predstavo, a moramo se izboljšati v obrambi. V tretji četrtini smo dopustili preveč odprtih metov za tri točke in Brooklyn se je približal. Irving in Dončić nista želela priti na klop, ves čas sta želela igrati. Irving je bil izjemen. To je bil zelo čustven večer zanj. Dosegel je 36 točk, čeprav ni izvajal niti enega prostega meta. Dončić je bil spočit, saj v Philadelphii ni veliko metal, ker so ga podvajali. Na letalu je imel nekaj težav z dihanjem. Ko sem ga vprašal, ali si bo malo spočil, sem vedno dobil isti odgovor. Prepričan sem, da bomo dobili še veliko tekem, če bosta oba zdrava," je bil na novinarski konferenci zadovoljen trener Jason Kidd, ki še vedno ne more računati na poškodovana Derecka Livelyja in Danteja Exuma.

Vroči Knicksi ohranili prednost tudi po poškodbi Brunsona
V četrtek čaka Dallas gostovanje v Madison Square Gardnu. New York je sijajno formo potrdil z zmago nad Memphisom s 123:113. To je bila že deseta zmaga Knicksov na zadnjih enajstih tekmah (izgubili so le v soboto proti Lakersom).

Jalen Brunson si je zvil desni gleženj sredi zadnje četrtine. Njegov nastop proti Dallasu v četrtek je vprašljiv. Foto: AP

Donte DiVincenzo je dosegel 32 točk, zadel je štiri trojke. Motor ekipe Jalen Brunson je zapustil parket pet minut in pol pred koncem zaradi zvina gležnja. Odšepal je v garderobo in se ni vrnil. Celoten večer so ga navijači spodbujali z glasnimi vzkliki "MVP". Zbral je 27 točk in osem podaj.

New York igra odlično, čeprav manjkata nosilca igre Julius Randle (izpah ramena) in OG Anunoby (poškodba komolca). Prvi polčas so dobili kar s 70:46, a se Grizliji niso predali in dve minuti pred koncem so se približali na 113:109. Ključno trojko je nato zadel DiVincenzo.

Clippersi na vrhu Zahoda po porazih Minnesote in Oklahome
Na Zahodu so vodstvo prevzeli LA Clippersi, saj sta Minnesota in Oklahoma doživeli poraza.

DeMar DeRozan je bil neustavljiv v podaljšku v United Centru. Foto: AP

Na najbolj napeti tekmi večera je Chicago premagal Minnesoto s 129:123 po podaljšku.
Volkovi so na začetku tretje četrtine na krilih Anthonyja Edwardsa (28 točk in 12 skokov) v Unired Centru povedli s 23 točkami naskoka (51:74). Coby White je 30 od 33 točk dosegel v drugem polčasu in Biki so izsilili podaljšek (115:115).

V dodatnih petih minutah je DeMar DeRozan prispeval 12 točk, celotna ekipa Minnesote pa le osem.

Utah je ugnal Oklahomo s 124:117. Lauri Markkanen je prispeval 33 točk in 11 skokov.

Tekme 6. februarja:
BROOKLYN - DALLAS
107:119 (24:31, 23:34, 30:30, 30:24)
Bridges 28 (11/21 iz igre, 5/11 za tri), O'Neale 18 (4/11 za tri), Thomas 16, Claxton, Dinwiddie in Simmons po 9, Smith jr. 6, Clowney 2; Irivng 36 (15/24 iz igre, 6/10 za tri), Dončić 35 (13/27 iz igre, 4/11 za tri, prosti meti 5/10), 18 skokov in 9 podaj v 43 minutah, Hardaway 14 (3/7 za tri), Green 12, Kleber 7, Hardy 6, G. Williams 5, Powell in Jones jr. po 2.

INDIANA - HOUSTON 132:129
Siakam 29 (11/16 iz igre, 4/6 za tri), Turner 21, Haliburton 18; Ja. Green 30 (12/20 iz igre, 3/5 za tri), Brooks 23 (3/6 za tri), Sengun (10 skokov) in Smith po 20.

MIAMI - ORLANDO 121:95
Butler 23 (2/4 za tri), 8 skokov in 8 podaj, Rozier 18, Herro in Adebayo po 14; Banchero 23 (7/16 iz igre), 9 skokov in 7 podaj, Carter 15, F. Wagner (1/7 za tri) in Fultz po 13.

NEW YORK - MEMPHIS 123:113
DiVincenzo 32 (12/18 iz igre, 4/9 za tri), Brunson 27 (11/21 iz igre, 1/4 za tri, Hartenstein in Achiuwa po 17, McBride 12; V. Williams 19 (3/5 za tri), GG. Jackson 16 (3/6 za tri), Roddy 15 (3/5 za tri).

CHICAGO - MINNESOTA * 129:123
DeRozan (8/19 iz igre) in White (7/13 za tri) po 33, Vučevič 24 (10/16 iz igre, 2/4 za tri), Drummond 16 in 16 skokov; Edwards 38 (12/26 iz igre, 5/9 za tri) in 12 skokov, Towns 33 (11/22 iz igre, 7/16 za tri), McDaniels 13, Gobert 12 in 16 skokov.