Slovenija po dobri predstavi previsoko izgubila s Španijo

Košarkarji Slovenije so na prijateljskem turnirju v Malagi izgubili s Španijo z 79:99 (27:26, 41:51, 63:73).

MALAGA > Slovenska košarkarska reprezentanca je odigrala peto prijateljsko tekmo v okviru priprav na svetovno prvenstvo v Aziji. Na turnirju v Malagi je morala priznati premoč aktualnim svetovnim in evropskim prvakom Špancem, ki so zmagali z 99:79.

Slovenija bo v soboto ob 21.30 v Malagi igrala še eno tekmo, in sicer z olimpijskimi prvaki Američani, ki imajo z relativno mlado postavo iz lige NBA, v kateri ni nobenega igralca z OI v Tokiu, nalogo popraviti slab vtis oziroma sedmo mesto s SP 2019 na Kitajskem.

Zasedba selektorja Aleksandra Sekulića bo že naslednji teden odpotovala na Japonsko, kjer jo 19. avgusta čaka še zadnja pripravljalna tekma v Tokiu z domačo izbrano vrsto, uvodni dvoboj na SP na Okinavi pa bo igrala 26. avgusta proti Venezueli.

Slovenija je na prvi tekmi zvezdniškega turnirja ob 100. obletnici španske košarkarske zveze prikazala najboljšo predstavo v pripravah. Večji del tekme je bila enakovreden tekmec favorizirani domači zasedbi, ki je na koncu vendarle uveljavila svojo kakovost in zanesljivo prišla do zmage.

Luka Dončić je bil znova prvi strelec Slovenije, čeprav so Španci vložili ogromno napora, da bi ga ustavili. V slabih 25 minutah na parketu je dosegel 17 točk (met 5:13, trojke 2:5) in zbral 6 skokov ter 5 podaj. Dvomestni v napadu so bili še Jaka Blažič s 14 točkami (trojke 2:2), Klemen Prepelič (11 točk), Mike Tobey (10 točk, 8 skokov) in Gregor Hrovat (10 točk), Bine Prepelič pa iz tekme v tekmo postaja najbolj očitna zamenjava za poškodovanega Vlatka Čančarja. Danes mu je selektor namenil dobrih 20 minut.

Slovenija je odlično odprla tekmo in po petih trojkah in prav toliko poskusov povedla 23:10. Po odhodu Dončića s parketa je Španija z trdo igro hitro vzpostavila ravnotežje in v drugi četrtini prešla v vodstvo.

V drugem polčasu je Slovenija držala priključek do 32. minute (73:66), nato pa je Španija, ki je na trenutke igrala zelo grobo glede na prijateljski značaj tekme, naredila previsoko razliko glede na prikazano in videno v dvorani Jose Maria Martin Carpena, kjer se je zbralo tudi nekaj sto slovenskih navijačev.