Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 31.01.2023 20:05:49

ACH potrdil prvo mesto po rednem delu Mevze

alesfevzer.com
Odbojkarji ACH Volleyja bodo redni del srednjeevropske lige končali na prvem mestu, potem ko so na prvi tekmi petega turnirja v Ljubljani premagali Zadrugo Dob s 3:0 (18, 16, 22).

Ljubljančani so na svoji predzadnji tekmi rednega dela srednjeevropske lige v domači dvorani gostili drugouvrščeno Zadrugo Dob. Oranžni zmaji in Dobljani so si že pred zadnjim turnirjem zagotovili nastop v polfinalu (v njem bodo štiri najboljše ekipe igrale dve tekmi in ne bo zaključnega turnirja), v igri je bil le boj za prvo mesto po rednem delu.

Avstrijska ekipa je dve tekmi pred koncem za tokratnimi tekmeci zaostajala pet točk, kar pomeni, da bi si gostitelji najboljši izhodiščni položaj pred končnico zagotovili že z osvojeno točko za poraz 2:3.

A slovenski prvaki in branilci naslova so želeli več, še enkrat so hoteli dokazati, da so z naskokom najboljša ekipa lige. In pri tem so bili prepričljivi, od samega začetka so kazali, kdo je gospodar v Tivoliju.

V prvem nizu so po dobrih servisih Vuka Todorovića povedli s 7:1, Avstrijci so se približali na 9:12, a je s servisi odgovoril Matej Kök, ki je spet poskrbel za visoko vodstvo in miren zaključek niza. Drugi del je bil bolj izenačen, gosti so se upirali do izida 17:16, nato pa je na servisno črto prišel Filip Šestan, dosegel dva asa, skupaj s soigralci pa tekmecem ni dopustil niti več točke.

V zadnjem nizu se gosti niso predali, celo nekajkrat povedli za štiri točke, domači pa so jih lovili, že na 16. točki ujeli, v končnici pa njihov odpor tudi zlomili.

ACH se bo v četrtek v Ljubljani pomeril še z Murso Osijek.

Značke: ach-volley, mevza, odbojka