Luis Muriel je z močnim strelom z desnico poskrbel za vodstvo Atalante. Foto: EPA

Trener Domenico Tedesco je preporodil Leipzig v Bundesligi. Z enajstega ga je popeljal že na četrto mesto, v soboto je odnesel tri točke tudi z vročega gostovanja v Dortmundu (1:4). Atalanta je padla na sedmo mesto v Serie A, tokrat pa je prikazala zelo dobro predstavo na Red Bull Areni.

Muriel poskrbel za vodstvo Atalante
Gostje so povedli v 17. minuti, ko je Davide Zappacosta na robu kazenskega prostora zaposlil Luisa Muriela. Napadalec je preigral Lukasa Klostermanna, si naravnal žogo na desnico in jo s 13 metrov poslal v mrežo.

Najlepšo priložnost za gostitelje je imel Andre Silva, ki je v 24. minuti zadel vratnico. Tudi Atalanta je v prvem polčasu zadela okvir vrat. Mario Pašalić je v zadnji akciji prvega dela z leve strani prodrl v kazenski prostor, ušel je Kamplu in Willyju Orbanu, a zadel zunanji del vratnice.

Andre Silva zapravil najstrožjo kazen
Na začetku drugega polčasa je Leipzig pritisnil. V 56. minuti je najboljši strelec rdečih bikov Christopher Nkunku skušal preigrati Meriha Demirala, branilec Atalante pa ga je spotaknil. Sodnik Michael Oliver je takoj pokazal na belo točko. Andre Silva je izvedel najstrožjo kazen, a se je izkazal Juan Musso, ki je žogo z roko odbil. Pritekel je Orban, njegov strel z glavo pa je sijajnemu Mussu uspelo odbiti.

Zappacosta zatresel lastno mrežo
Leipzig ni bil v šoku. Angelino je z leve strani podal pred vrata, kjer je Zappacosta posredoval pred Orbanom in z desnim kolenom potisnil žogo v lastno mrežo.

Koopmeiners v vratnico, Szoboszlai v prečko
Atalanta je skušala hitro odgovoriti. V 65. minuti je Teun Koopmeiners zadel vratnico, žoga se je odbila v hrbet vratarja Petra Gulacsija in se odbila v kot.

V zadnjih minutah je bil bližje zmagi Leipzig. Osem minut pred koncem je Angelino znova lepo podal z leve strani, rezervist Dominik Szoboszlai pa je z glavo stresel prečko. Vstopil je tudi Nordi Mukiele, ki je v sodnikovem dodatku v gneči pred vrati gostov nevarno streljal, a je Demiral žogo odbil z golove črte.

Leipzigu ni uspelo streti Atalante

Ferran Torres rešil Barcelono na spektaklu v Frankfurtu
Eintracht je prikazal odlično predstavo proti Barceloni, ki pa je po remiju (1:1) v boljšem položaju pred povratno tekmo na Camp Nouu prihodnji četrtek. V Frankfurtu so prejeli kar 250.000 prošenj za vstopnice, a tekmo si je lahko ogledalo le 48.000 gledalcev, ki pa so prišli na svoj račun.

Ansgar Knauff, ki v Frankfurtu igra kot posojeni igralec dortmundske Borussie, je z izjemnim strelom popeljal Eintracht v vodstvo. Foto: EPA

V 48. minuti se je žoga po kotu odbila naravnost do Ansgarja Knauffa, ki jo je z izjemnim strelom z 20 metrov z desno nogo poslal pod prečko. Vratar Marc-Andre ter Stegen je bil prekratek.

Izenačil je Ferran Torres v 66. minuti po dvojni podaji s Frenkiejem de Jongom. Nemci so od 78. minute igrali z igralcem manj, Tuta si je prislužil drugi rumeni karton, a Xavijevi varovanci tega niso izkoristili.

West Ham z igralcem manj iztržil remi
Z istim izidom se je končala tudi tekma med londonskim West Hamom in Lyonom. Tudi v Londonu so gostje igrali z igralcem več, celo mnogo več časa kot Barcelona, saj je bil v sodnikovem dodatku prvega polčasa izključen Aaron Cresswell. Kljub temu je West Ham prek Jarroda Bowena v 52. minuti povedel, v 66. minuti pa je izenačil Tanguy Ndombele.

Ferran Torres je zaključil odlično akcijo Barcelone sredi drugega polčasa. Foto: EPA

Kurtić s Paokom izgubil v Marseillu
Na prvi tekmi četrtfinala Konferenčne lige je Marseille premagal Paok z 2:1. Jasmin Kurtić je odigral vso tekmo in si ob koncu prislužil rumeni karton.

Francozi so bili ves čas boljši tekmec in bi si zaslužili višjo zmago. Zapravili so veliko priložnosti, medtem ko je grška ekipa izkoristila svojo edino. Po prvem polčasu je bilo 2:0 za Marseille, gola sta dosegla Gerson v 13. (dišalo je po nedovoljenem položaju, a v Konferenčni ligi ni videosodnika) in Dimitri Payet v 45. minuti. Napadalec je po podaji iz kota z volejem s 25 metrov zabil žogo pod prečko. Na začetku drugega dela pa so Grki znižali, strelec gola je bil Omar El Kaddouri, ki je na igrišče prišel po odmoru.

Navijači Eintrachta so pripravili sijajno vzdušje pred začetkom tekme proti Barceloni. Foto: EPA

Bodö/Glimt ostaja trn v peti Rome
Norveška ekipa Bodö/Glimt je še tretjič v sezoni presenetila Romo. Ekipi sta bila skupaj že v skupini, Norvežani so prvo tekmo doma dobili kar s 6:1, nato pa še remizirali v Rimu. Očitno se ekipa Joseja Mourinha na teh tekmah ni dovolj naučila, saj se je tudi tokrat znašla na kolenih.

Tokrat je Roma povedla z golom Lorenza Pellegrinija dve minuti pred odmorom, a so domači v drugem polčasu prišli do preobrata in napovedali, da nameravajo biti tudi na povratni tekmi trn v peti Rimljanom. Odločilni zadetek je dosegel Hugo Vetlesen z glavo v 89. minuti.