Primorske šole in vrtci uspešni v boju proti zavrženi hrani

Projektu Hrana ni za tjavendan se je v šolskem letu 2021/2022 pridružilo rekordno število šol in vrtcev, skupaj 160. Med sodelujočimi ustanovami je bilo 13 vrtcev in šol s Primorske. Med tistimi, ki so dosegli najboljše rezultate, so tudi učenci iz Osnovne šole Franceta Bevka Tolmin, podružnične šole s prilagojenim programom, in dijaki Srednje ekonomsko-poslovne šole Koper.

PRIMORSKA > Projekt Hrana ni za tjavendan, ki ga izvajata program Ekošola in Lidl Slovenija, je že osmo leto zapored združil slovenske šolarje in otroke v boju proti zavrženi hrani. V projektu je v šolskem letu 2021/2022 sodelovalo več kot 7600 otrok in mladostnikov ter 734 mentorjev. Z raznolikimi aktivnostmi, merjenjem količin zavržene hrane in osveščanjem so ustanove količino zavržene hrane v povprečju zmanjšale za 30 odstotkov, nekatere pa so uspele zavržke hrane zmanjšati celo do 90 odstotkov.

Osrednji namen projekta Hrana ni za tjavendan je ozaveščati otroke, mladostnike, starše in učitelje o zaskrbljujočih količinah hrane, ki jo vsakodnevno zavržemo, ter ponuditi orodja za reševanje problematike v njihovem vsakdanu.

Med tistimi, ki so v projektu dosegli najboljše rezultate, so tudi učenci Osnovne šole Franceta Bevka Tolmin, podružnične šole s prilagojenim programom. V kategoriji s prilagojenim izobraževalnim programom so osvojili drugo mesto. Dijaki Srednje ekonomsko-poslovne šole Koper pa so v kategoriji srednjih šol osvojili tretje mesto.


Najbolj brano