Pol Espargaro med kvalifikacijsko vožnjo v Spielbergu. Foto: Reuters

V Spielbergu je bil drugi z zaostankom pičlih 22 stotink sekunde Japonec Takaaki Nakagami (Honda LCR), tretji pa Johann Zarco (Ducati). Francoz, ki ga je vodstvo tekmovanja kaznovalo zaradi neodgovorne vožnje in povzročitve nesreče na prejšnji dirki, bo moral dirko v nedeljo ob 14.00 začeti iz boksov.

Na istem dirkališču je bila dirka že prejšnjo nedeljo, ko je zmagal Andrea Dovizioso (Ducati). Ta je v kvalifikacijah zasedel deveto mesto. Vodilni v SP-ju, Francoz Fabio Quartararo (Yamaha SRT), je bil še mesto slabši.

Valentino Rossi (Yamaha) je po padcu kvalifikacije končal že po prvem delu in bo dirko začel s 15. štartnega mesta.

KTM se je v tej sezoni že veselil tudi prve zmage v najmočnejšem razredu, ko je v Brnu slavil Južnoafričan Brad Binder.

Marquez ne bo hitel z vrnitvijo na dirke
Iz Honde so sporočili, da bo svetovni prvak Marc Marquez po zlomu nadlahtnice na začetku letošnje sezone brez dirk najmanj še dva meseca.

"Na začetku je bilo veliko ugibanj o poškodbi in o tem, kako hitro se bo vrnil. Po drugi operaciji pa smo presodili, da je edino merilo to, da se vrne popolnoma zdrav. Ne bomo ga silili, ko pa bo spet sposoben voziti, kot zna, bomo skupaj določili nove cilje," je dejal vodja moštva Alberto Puig.

Marquez je grdo padel na prvi dirki sezone 19. julija v Jerezu, potem pa najprej prestal prvo operacijo, po kateri se je skušal vrniti že na naslednji dirki, a je zaradi bolečin na treningih moral odnehati. Pozneje je moral še enkrat na operacijsko mizo.

V letošnji sezoni bo skupaj 14 dirk, zadnja bo 22. novembra na Portugalskem.