[2]
214223

Avtor: Lamin Diallo
14. 1. 2024, 11.10

Vodilno moštvo nizozemskega prvenstva je v soboto doma ugnalo Excelsior. Vse tri zadetke za PSV je dosegel Luuk de Jong, s čimer se je na večni lestvici strelcev povzpel na 10. mesto.

Luuk de Jong v dresu PSV igra svojo sedmo sezono. Skupno je za moštvo iz Eindhovna v Eredivisie dosegel 123 golov, za kar je potreboval 200 tekem. Če upoštevamo še njegove nastope v dresu Twenteja, je de Jong v enajstih sezonah igranja v nizozemskem prvenstvu skupono nabral že 164 zadetkov.

V soboto je visokorasli Nizozemec na srečanju med PSV in Excelsiorjem dosegel vse tri zadetke domačega moštva. To je bil njegov 7. ‘hat-trick’ v karieri, nazadnje pa se je treh zadetkov na enem srečanju veselil v sezoni 2018/19, ko je za PSV trikrat meril v polno proti Fortuni Sittard.

PSV je v soboto s pomočjo de Jonga zmagal 17. zapored in s tem postavil drugi najdaljši niz ligaških tekem brez poraza. Varovanci Petra Bosza niso klonili že 33 tekem, daljši tovrstni niz pa je v letih 2000 in 2001 uspel prav PSV-ju, ki je bil takrat neporažen na 35 tekmah zapored.

PSV je s sobotno zmago izenačil lasten rekord iz sezone 1987/88, ko je pod vodstvom Guusa Hiddinka prav tako zmagal na prvih 17 tekmah državnega prvenstva. V tisti sezoni je moštvu uspelo osvojiti državno prvenstvo, pokalno tekmovanje ter evropski pokal. Kot zanimivost lahko dodamo, da je leta 1988, ko je PSV osvojil trojno krono, Nizozemska osvojila evropsko prvenstvo – in to ravno v Nemčiji.

Eredivisie bo na Šport TV ponovno na sporedu danes, ko se bosta na našem drugem programu ob 14:25 srečala Go Head Eagles in Ajax!