[4]
214353

Avtor: Lamin Diallo
14. 1. 2024, 21.06

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 40. kroga lige ICEHL prekinili serijo dveh porazov in premagali Bolzano s 3:0 (2:0, 0:0, 1:0).

Ljubljanski hokejisti so po odličnem začetku novega leta in seriji zmag nazadnje doživeli dva poraza. A so ostali na mestih, ki vodijo v dodatne kvalifikacije za končnico, danes pa so se izkazali z novo borbeno predstavo in tremi točkami, s katerimi so se še bolj utrdili na devetem mestu.

Zeleno-beli so danes tekmo pripeljali do podobnega scenarija kot v petek proti Beljaku: po dveh tretjinah so vodili z 2:0. A pred dvema dnevoma so slabo dokončali delo in dovolili tekmecem, da so naredili preobrat za zmago s 3:2, danes pa so v zadnjem delu sami potrdili zmago, obenem pa poskrbeli, da vratar Lukaš Horak ni prejel zadetka.

Prav Horak je bil eden glavnih junakov tekme. V trenutkih, ko so gostje močno pritisnili v lovu na znižanje izida ali izenačenje, se je izkazal z odličnimi obrambami (na koncu je ubranil vseh 39 poskusov tekmecev). Njegovi soigralci pa so zadevali v trenutkih, ko je bilo to najbolj pomembno za razplet tekme. Takšen je bil drugi gol ob koncu prve tretjine, ko je Žiga Mehle po podaji Žige Panceta plošček pred vrati preusmeril v gol, pred tem pa je bil po podaji izza vrat natančen še Miha Zajc.

VIDEO: Zadetek Mehleta za povišanje vodstva Video is not available for your country. V drugi tretjini zadetkov ni bilo, premoč je imel sicer Bolzano, v zadnji pa bi lahko zmaji dvoboj odločili že pred tretjim golom. V 50. minuti so si namreč Južni Tirolci prislužili dve kazni hkrati, toda domači ob dveh minutah igre 5-3 niso sestavili nevarnejše akcije. A so se navijačem potem oddolžili nekaj minut zatem, po hitrem prodoru je Pance z natančnim strelom pod prečko dokončno odločil zmagovalca.

VIDEO: Zadetek Panceta za končni izid Video is not available for your country. Po porazu ekipe iz Feldkricha v soboto je zdaj ljubljanska zasedba povečala naskok na lestvici pred tekmeci, ki se borijo za kvalifikacije; na devetem mestu ima 50 točk, deseti Pioneers Vorarlberg pa 46.

Naslednjo tekmo v regionalnem tekmovanju bodo Ljubljančani igrali v petek, ko bodo gostovali pri Asiagu, še prej jih v torek čaka tekma drugega dela državnega prvenstva s Celjani.

Standings provided by Sofascore

Vir: STA

1

2

Bijol: Dobro igro smo že pokazali in to lahko na Euru nadgradimo (VIDEO)...Več

3

Mlakar: Vsi naši tekmeci so kvalitetni, a naša prednost je kolektivna moč (VIDEO)...Več

1

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več

2

Bundesliga strelski raj za napadalce...Več

3

Milivoje Simeunović za Šport TV: “To je največja tekma v moji trenerski karieri”...Več