Mike Smith je petič v končnici ostal nepremagan, in to ravno v pravem trenutku: osmoljenec prve tekme se je odkupil in tlakoval pot Edmontonu do izenačenja pred selitvijo serije v Los Angeles. Foto: AP

Gol z igralcem več in manj ter še zadetek iz običajne igre so v drugi tretjini Edmontonu prinesli veliko prednost s 3:0. V zadnji tretjini so sledili še trije goli Naftarjev, ki so izenačili serijo z Los Angelesom Anžeta Kopitarja na 1:1 v zmagah. Sam Mike Smith je s "shutoutom" končal osebni črni niz 10 porazov v končnici.

"Naredil sem eno slabo potezo in to nas je stalo zmage. Mislim, da sem nocoj prenesel enako miselnost in sem očitno želel dobro nastopiti, še posebej potem, ko se počutiš, kot da si morda vzrok za poraz," je bil zadovoljen 40-letnik iz Kingstona v Ontariu.

Po tesni uvodni zmagi s 4:3 so bili Kralji na drugi tekmi v severni Alberti nemočni in brez nabojev. Neučinkovit "power-play", izbit pak pred golovo črto in vratnica so bili pičel izkupiček v prvi tretjini, v kateri je Los Angeles še prevladoval.

Jonathan Quick je bil junak uvodne tekme in zmage Kraljev, a tokrat je bil trikrat v drugi tretjini na podoben način: s streli pod prečko iz desne strani. Foto: Reuters

Nemec prebil led, nato začelo deževati

Po uvodni tretjini brez golov je Edmonton na začetku druge tretjine prevzel pobudo in začel zadevati. Najprej je ob igralcu več z močnim strelom pod prečko iz desnega kroga zadel prvi golgeter Naftarjev Leon Draisaitl.

Pet minut pozneje so Oilersi udarili ob igralcu manj: kapetan Connor McDavid je na desni strani našel prvega branilca Darnella Nursa, čigar strel je oplazil Arthurja Kaliyeva in plošček se je izmuznil mimo Jonathana Quicka. Ameriški vratar je bil nemočen tudi ob koncu tretjine, ko je strel branilca Evana Boucharda s palico mimo njega preusmeril Ryan McLeod.

Dva gola v 21 sekundah

Dokončno je bilo upov Los Angelesa konec v 44. minuti, ko so gostitelji zadeli še dvakrat v zgolj v 21 sekundah. Najprej je Evander Kane s pritiskom v napadu prisilil Seana Durzija k izbijanju ploščku v zraku, a ga je branilec nesrečno poslal v lastno mrežo. Že v naslednjem napadu je bil natančen Finec Jesse Puljujarvi, ki je s strelom iz zapestja izkoristil nesebično podajo kapetana McDavida. Zatem je piko na i z drugim golom na tekmi postavil Kane.

Kar šest strelov kapetana Kopitarja

Kapetan LAK-a Anže Kopitar je sprožil kar šest strelov v okvir vrat, največj med Kralji, a brez uspeha. Ob še enem zgrešenem poskusu je v statistiko vpisal še en nalet in ukraden plošček, pri sodniških metih je bil 45-odstoten (10/22), tokrat pa je v 22 izmenah preigral 19:55 igre in končal tekmo z -2.

"Včasih je tako, da se morate prikloniti in pred tekmecem vzdigniti rob klobuka, odigrali so res dobro tekmo," je dejal trener Los Angelesa Todd McLellan. Serija se seli v južno Kalifornijo, kjer bo tretja tekma v soboto ob 4.00, četrta tekma pa v ponedeljek ob 4.00.

22-letni ruski vratar Pjotr Kočetkov je v Ligi NHL debitiral ob koncu aprila in bil zmagovalni čuvaj mreže na vseh treh soočenjih, zdaj pa je moral nadomestiti 1. vratarja Anttija Raanto, za katerim je fantastičen redni del. Foto: AP

Kaprizov in Hedman junaka izenačenj

Na Zahodu je Minnesota izenačila dvoboj proti St. Louisu po zaslugi domače zmage s 6:2. S hat-trickom je blestel prvi napadalec Wilda Kiril Kaprizov. Do izenačenje so prišli tudi branilci Stanleyjevega pokala – Tampa Bay je v Torontu slavila s 5:3. Ključni mož Strel je bil prvi branilec Victor Hedman z golom in kar tremi podajami.

Rezervni vratar tlakoval pot Hurikanom do 2:0

Carolina je kot edina povedla z 2:0 v zmagah. Tudi tokrat je sicer bil Boston podjetnejši in z več streli, a tudi poškodba vratarja Anttija Raante ni iztirila Hurikanov. Rezervni vratar Pjotr Kočetkov je moral v 8. minuti v igro in nato je 22-letni novinec zbral 30 obramb in omogočil soigralcem, da so premagali Kosmatince s 5:2. Po dvakrat sta zadela Sebastian Aho in Nino Niederreiter.