Lionel Messi je prvič nastopil v dresu Paris Saint-Germaina in se predstavil eliti francoskega nogometa. Foto: Reuters

Parižani so bili veliki favoriti na obračunu v Reimsu, to so na zelenici tudi pokazali. Gostitelji so stežka krotili izjemnega Kyliana Mbappeja, ki je s svojimi hitrimi prodori domači obrambi nenehno povzročal težave, že po dobrih 15 minutah se je vpisal med strelce.

V nadaljevanju je zadel še drugič in poskrbel za novo slavje navijačev PSG-ja, ki pa so bili presrečni predvsem zaradi prvenca Lionela Messija. Argentinski superzvezdnik je po odhodu iz Barcelone prvič nastopil na uradni nogometni tekmi. V 30 minutah ni pustil vidnejšega pečata, a je kljub vsemu pritegnil največ pozornosti.

Napadalec Kylian Mbappe je v 19. minuti srečanja PSG-ju prinesel minimalno vodstvo v Reimsu. Foto: Reuters

Mbappe trn v peti domačih branilcev
V prvem polčasu je bil Mbappe daleč najnevarnejši nogometaš na zelenici. V 16. minuti je navdušil s sijajnim samostojnim prodorom v kazenski prostor gostiteljev, a je njegov strel zletel mimo desne vratnice. PSG je bil – pričakovano – boljši tekmec, premoč je kronal z golom v 19. minuti. Angel Di Maria je poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Mbappe ob desni vratnici zadel za 1:0. Že nekaj trenutkov pozneje je domača obramba z drsečim startom preprečila veselje Georginiu Wijnaldumu. Reimsove (pol)priložnosti so bile redke, gostitelji so vendarle resneje zapretili v končnici prvega dela, ko je Moreto Cassama z roba kazenskega prostora zadel levo vratnico.

Lionel Messi ob prihodu na zelenico stadiona Augusta Delauna. Foto: Reuters

Mbappe zadel, Messi vstopil
V uvodnih minutah drugega polčasa so gostitelji izid izenačili z zadetkom Marshalla Munetsija, ki pa je bil po ogledu posnetka VAR razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Po dobri uri igre so Parižani vodstvo podvojili, še enkrat se je med strelce vpisal Mbappe, ki je po podaji Archafa Hakimija znova sijajno sprožil v kazenskem prostoru in ukanil srbskega vratarja Predraga Rajkovića. Nato je v 66. minuti nastopil trenutek, ki so ga vsi čakali: Lionel Messi je prvič stopil na zelenico na uradni tekmi PSG-ja, ko je zamenjal Neymarja. Njegov vstop ni pretirano spremenil poteka srečanja, tudi sam ni pustil vidnejšega pečata, na tekmečev gol ni sprožil strela. Vseeno so varovanci Mauricia Pochettina zadovoljni zapustili zelenico, so edina ekipa francoskega elitnega prvenstva s popolnim izkupičkom po štirih odigranih krogih.

PARIS SG              4  4 0 0 12:5 12
ANGERS                4  3 1 0  8:1 10
CLERMONT              4  2 2 0  9:5  8
NICE                  3  2 1 0  8:0  7
MARSEILLE             3  2 1 0  8:5  7
LENS                  4  1 3 0  7:5  6
LORIENT               4  1 2 1  5:6  5
RENNES                3  1 2 1  3:4  5