Tim Gajser je zmagal tretjič v sezoni. Foto: BoBo

Prvo vožnjo je dobil Jeffrey Herlings, drugo pa Jorge Prado. Za trikratnega svetovnega prvaka v tem razredu Gajserja je to tretja letošnja zmaga po Rusiji in Nizozemski.

Gajser in Herlings sta prevladovala že v kvalifikacijah, kjer je bil prvi Nizozemec, pa tudi v prvi vožnji sta bila večinoma osamljena v ospredju. Gajser je začel na četrtem mestu, se že po enem krogu prebil mimo Prada in Glenna Coldenhoffa, potem pa z nekaj sekundami zaostanka rutinsko vozil za Herlingsom na drugem mestu. Na tretjem mestu je vožnjo končal Antonio Cairoli.

V drugi vožnji je Gajser slabše začel in se po štartu znašel na šestem mestu. Po padcih Romaina Febvra in Cairolija je prišel do tretjega mesta, vendar ni mogel mimo Prada in Herlingsa. Ko je že kazalo, da bo Nizozemec zmagal na dirki, Gajser pa bo tretji, je Herlings v zadnjem krogu padel in zdrsnil na 4. mesto, to pa je pomešalo vrstni red na vrhu.

Skupno je tako slavil Gajser s 44 točkami, z eno manj sta bila na drugem in tretjem mestu Prado in Herlings. V skupnem seštevku SP-ja ima zdaj Gajser 270 točk, najbližji zasledovalec je Febvre z 257.

Gajser v Kegumsu zmagal tretjič v sezoni

Gajser: Prišel sem uživat

"Moj prvi cilj je bil, da vozim brez napak, ki sem jih delal na zadnjih dirkah. Danes sem prišel uživat, ker sem si sam zadnje čase nalagal preveč pritiska. Užival sem, bila je tesna dirka, imel pa sem tudi nekaj sreče, ker sem po padcu Herlingsa zmagal," je v prvi izjavi po dirki ocenil Gajser in dodal: "Točno to sem želel narediti tukaj v Latviji za večjo samozavest. Nič napak, zelo sem zadovoljen z izkupičkom in seveda velika hvala vsem, ki mi pomagajo."

MX2: Pancar 19.

V šibkejšem razredu MX2 je z zmagama v obeh vožnjah slavil Francoz Maxime Renaux, drugi je bil Belgijec Jago Geerts, tretji pa Italijan Mattia Guadagnini. Jan Pancar je bil v prvi vožnji 18., v drugi 17., skupno na dirki pa 19. s sedmimi novimi točkami za SP.

V skupnem seštevku je prvi Renaux z 271 točkami, Guadagnini jih ima 237. Pancar je na 19. mestu z 49 točkami.

Motokrosiste zdaj čaka enomesečni premor, naslednji dve dirki bosta 5. in 8. septembra v Turčiji.