Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

ku
ku
1 28.08.2023 17:46:36

Drama v cilju Vuelte! Zmagal, po prihodu v cilj pa padel in končal v mlaki krvi! (video)

Belgijski as Remco Evenepoel (Soudal-Quick Step) je zmagovalec tretje etape kolesarske dirke po Španiji. Na trasi od Surie do Arinsala v Andori (158,5 km) je 23-letnik ugnal Danca Jonasa Vingegaarda in Španca Juana Ayusa. Slovenski zvezdnik Primož Roglič je etapo končal na četrtem mestu.

Evenepoel je z 48. zmago v karieri in tretjo etapno zmago na Vuelti prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku, nekaj metrov po prečkanju ciljne črte pa se je zaletel v predstavnico enega od moštev, padel in si poškodoval arkado.

Svetovni prvak v vožnji na čas je napadel 250 m pred ciljem na vrhu vzpona do Arinsala (8,3 km/7,7 %) in zanesljivo slavil sekundo pred Vingegaardom (Jumbo-Visma), Ayusom (UAE Team Emirates), Rogličem (Jumbo-Visma) in ostalimi zasledovalci.

V seštevku ima pet sekund naskoka pred Špancem Enricom Masom (Movistar), še šest sekund več zaostaja mladi Francoz Lenny Martinez (Groupama-FDJ). Vingegaard je četrti z 31 sekundami zaostanka, Roglič pa deseti, za vodilnim ostaja 37 sekund.

V torek bo na sporedu četrta etapa, ki bo potekala od Andorra la Velle do Tarragone (184,6 km). V zadnjem delu bi lahko na svoj račun prišli sprinterji, v kolikor bodo 30 km pred koncem prestali vzpon tretje kategorije, prelaz Lilla (5,2 km/4,9 %).