220011

Kysselef šesta na svetovnem pokalu

Avtor: Lamin Diallo
9. 3. 2024, 15.19

Telovadka Tjaša Kysselef, edina slovenska finalistka gimnastičnega svetovnega pokala v Bakuju, je v današnjem finalu preskoka zasedla šesto mesto (13,233 točke). Zmagala je Bolgarka Valentina Georgijeva (13,799), ki je po današnjem uspehu in dveh drugih mestih v Kairu in Cottbusu neuradno že ujela olimpijsko vozovnico za nastop v Parizu.

To je bilo za Georgijevo, ki je tako kot Kysselef povratnica po poškodbi, tretje tekmovanje v nizu, na katerem je stopila na zmagovalni oder, s čimer si je neuradno že priborila kvoto za poletne olimpijske igre. To mora potrditi še Mednarodna gimnastična zveza (Fig).

Takšen cilj je imela tudi 30-letna Kysselef, ki se je letos vrnila na sceno po skoraj dveh letih premora zaradi poškodbe. Uvodni svetovni pokal v Kairu je izpustila, v Cottbusu pa je zasedla deseto mesto.

Na tretji postojanki od štirih, ki štejejo za OI, se je Ljubljančanka s četrtim dosežkom uvrstila v finale, kjer je bila danes šesta.

Po Bakuju sledi še tekmovanje v Dohi. Za pariško lestvico štejejo trije najboljši nastopi s štirih tekem.

Slovenija si je za zdaj priborila dve mesti na pariškem olimpijskem turnirju. Na poletnih igrah bo nastopila Lucija Hribar, Slovenija pa ima pravico do nastopa tudi na turnirju v ritmični gimnastiki, kjer je kvoto osvojila Jekaterina Vedenejeva.

Vir: STA

1

2

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več