Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

Ursula von der Leyen in primer Pfizergate

gabriela anamaria goltes Ekipa24.si

Dončićeva Anamaria spet 'topi srca'! Srček in ...

0 24.10.2023 20:47:46

Težje od pričakovanj! Bayern je do pomembne zmage prišel po šestih minutah navdiha!

profimedia
Nogometaši Bayerna in Interja so dobili uvodni tekmi 3. kroga lige prvakov. V popoldanskih dvobojih torkovega sporeda so v Bavarci Istanbulu v skupini A premagali Galatasaray s 3:1, Inter pa Salzburg v skupini D z 2:1.

Bayern je večer začel kot ena od štirih ekip s polnim izkupičkom po uvodnih dveh krogih (enako uspešni so bili še Real, Barcelona in Mancherster City). A se je pokazalo, da bo gostovanje v vročem Istanbulu proti tekmecu, ki je na poti do lige prvakov izločil tudi Olimpijo, zelo težko. Bavarci so sicer hitro utišali domače privržence, ko je Kingsley Coman že v osmi minuti premagal vratarja Fernanda Muslero. A v nadaljevanju so bili Turki podjetnejši, izenačili pa so v 30. minuti, ko je Mauro Icardi s hladnokrvno izvedbo z bele točke matiral vratarja Svena Ulreicha.

Bayern tudi v nadaljevanju ni imel premoči, je pa nato Harry Kane v 73. minuti spretno premagal Muslero za novo vodstvo. Le šest minut zatem pa je bil Kane podajalec, za 3:1 pa je v polno zadel Jamal Musiala in dokončno potopil Galatasaray.

V Milanu je bolje začel Salzburg, izkazati se je moral tudi vratar Yann Sommer, potem pa so črno-modri počasi prevzeli pobudo in z zadetkom Alexisa Sancheza v 19. minuti tudi povedli. A že kmalu po nadaljevanju je za goste izenačil Oscar Gloukh, vendar je Inter le sedem minut zatem spet vodil, enajstmetrovko je uspešno izvedel Hakan Calhanoglu. Ob koncu je Lautaro Martinez dosegel še en gol, ki pa po ogledu Vara zaradi prepovedanega položaja ni obveljal.

V nadaljevanju nogometnega večera na najmočnejši ravni bosta v skupini A igrala še doslej neuspešni Manchester United, ki bo prvo zmago ali vsaj točko lovil proti Koebenhavnu. V skupini D pa je večerni par Benfica - Real Sociedad.

Danes zvečer bodo igrali še v skupini B, para sta Sevilla - Arsenal in Lens - PSV Eindhoven, ter v skupini C, kjer bodo igrali Union Berlin - Napoli ter Braga in Real Madrid.

V sredo bosta igrala kluba vseh slovenskih udeležencev lige prvakov. Atletico Jana Oblaka bo v skupini E igral pri zadnjem Celticu, Feyenoord bo gostil Lazio. Leipzig Kevina Kampla in Benjamina Šeška bo v skupini G gostil Crveno zvezdo, drugi par je Young Boys Bern - Manchester City. V skupini F bosta para Newcastle - Borussia Dortmund in PSG - Milan, v skupini H pa Barcelona - Šahtar Doneck in Antwerpen - Porto.