Raimo Summanen Black Wings Linz HK Olimpija IceHL

Petek, 26. 11. 2021, 21.25

liga icehl, 21. krog

Olimpija v Linzu visoko izgubila

Black Wings Linz HK Olimpija | Olimpija je na gostovanju v Linzu, pri katerem je na trenerski klopi debitiral lanski trener Ljubljančanov Raimo Summanen, izgubila z 1:5. | Foto BWL/Reinhard Eisenbauer

Hokejisti vodilnega HK SŽ Olimpija so pri moštvu z dna lestvice Linzu, ki ga je s trenerske klopi prvič vodil še v lanski sezoni trener Ljubljančanov Raimo Summanen, izgubili z 1:5. Zmaji, za katere sta zaigrala oba novinca, Mitja Robar in Aljoša Crnovič, bodo v nedeljo gostovali pri Salzburgu.

Potem ko je dolgo kraljevala v regionalnem tekmovanju in se prebila prav na vrh lestvice, je ljubljanska ekipa v petek v Linzu doživela še drugi zaporedni visok poraz v tekmovanju. Prejšnji teden so zeleno-beli na domačem ledu klonili proti Salzburgu z 2:7, danes pa pri Linzu z 1:5. To je bila že četrta medsebojna tekma v tej sezoni, obe ekipi sta zmagali dvakrat, obakrat doma.

Linz je ta teden pripeljal novega glavnega trenerja Raima Summanena, ki je v lanski sezoni vodil prav Olimpijo, kadrovsko spremembo pa opravil tudi v igralski zasedbi. Zahvalili so se enemu od glavnih napadalcev Dragana Umičeviću in namesto njega v ekipo pripeljali Colina Smitha. Prav za tekmo z Ljubljančani so v ekipo "vrnili" še nekaj oklepnikov, ki so v zadnjem času manjkali zaradi poškodb ali bolezni.

Aljoša Crnovič je debitiral v dresu Olimpije. | Foto: Sportida Aljoša Crnovič je debitiral v dresu Olimpije. Foto: Sportida Trener zmajev Mitja Šivic je dan pred tekmo dejal, da stvari pri prestopu Aljoše Crnoviča še niso povsem urejene, tako da bo lahko računal le na novinca Mitjo Robarja, a sta naposled lahko zaigrala oba.

Njegovi varovanci so bili enakovredni ali boljši le v prvem delu. V osmi minuti so prišli do vodstva po napaki domače obrambe, zadel je Aleš Mušič, toda to je bil nazadnje tudi edini zadetek ljubljanske ekipe. Že v prvem delu so hokejisti Linza izenačili in napovedali, da bodo gostom prekrižali načrte.

Olimpijo v nedeljo čaka zahtevno gostovanje pri Salzburgu. | Foto: Sportida Olimpijo v nedeljo čaka zahtevno gostovanje pri Salzburgu. Foto: Sportida Čeprav so pred tem imeli boljši izkupiček (poraz 3:4 po podaljšku ter zmagi s 6:3 in 3:0) Ljubljančani, pa so domači v drugi tretjini stvari postavili na glavo. Z agresivno igro so stisnili tekmece pred njihov gol, Žana Usa pa so nato v začetku druge tretjine premagali trikrat v šestih minutah. Gostom pa ni stekla niti igra z igralcem več, zapravili so obe priložnosti.

Po zadnji v tretji tretjini pa je Linz nato ob izenačenih močeh dosegel še peti gol in dokončno odločil tekmo, do konca pa gostom ni več dovolil, da bi še ogrozili vratarja Jareda Coreauja.

Ljubljančane že čez dva dni čaka nova težka tekma, saj se bodo še drugič v desetih dneh pomerili s Salzburžani, tokrat v nedeljo na njihovem ledu.

Madžari na derbiju zakockali prednost

Rdeči biki, ki so sredi tedna končali nastope v ligi prvakov, so gostovali pri sosedu na lestvici, drugi Albi. Ta je po prvi tretjini vodila s 3:0, nato pa gostom dopustila, da so izenačili. O zmagovalcu je odločalo izvajanje kazenskih strelov, po katerih se je pete zaporedne zmage veselil Salzburg. Salzburžani so po preobratu slavili na Madžarskem, v nedeljo bodo gostili Olimpijo. | Foto: Grega Valančič/Sportida Salzburžani so po preobratu slavili na Madžarskem, v nedeljo bodo gostili Olimpijo. Foto: Grega Valančič/Sportida

Zdesetkani Celovčani, ki so prav tako končali nastope v ligi prvakov, so pri Dornbirnu hitro povedli z 2:0, a so domači priključili in izsilili podaljšek, v katerem je Rok Tičar podal za zmago. Dornbirn je izgubil še desetič zapored.

Gradec je z 2:0 premagal Pustertal, Beljak pa se je v zadnji tretjini znesel nad Dunajem in zmagal s kar 7:1.

Zaradi okužb s koronavirusom v taboru Innsbrucka je bila prestavljena še tretja tekma Tirolcev, ki bi morali gostovati na Češkem.

Bolzano je imel tekmovalni počitek, saj bi se moral meriti z Bratislavo, ki se je umaknila iz ICEHL. Italijanski klub je sredi tedna zaradi okužb v taboru tekmeca ostal brez povratne tekme osmine finala lige prvakov in napredovanja, kar je sprožilo veliko razočaranje. A kot pišejo tuji medi, so se klubi strinjali, da v primeru težav s covid-19 šteje le rezultat ene tekme.

Liga ICEHL, 21. krog

Petek, 26. november
Steinbach Black Wings Linz : HK SŽ Olimpija 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
0:1 Mušič (9.), 1:1 Kristler (Lahoda, Bortnak, 14.), 2:1 Romig (Bretschneider, Rotter, 22.), 3:1 Kristler (Bretschneider, Brucker, 26.), 4:1 Smith (Pelletier, Kragl, 28.), 5:1 Dzerins (Rumble, Romig, 45.)
(Blaž Gregorc je ob zmagi enkrat streljal na gol Olimpije in odsedel malo kazen)

Fehervar AV19 : Red Bull Salzburg 3:4** (3:0, 0:2, 0:1, 0:0, 0:1) - po kazenskih strelih
(Anže Kuralt je je ob porazu podal za 2:0 in dvakrat streljal na gol nasprotnika; Aljaža Predana ni bilo v postavi Salzburga.)

Dornbirn : EC KAC 2:3* (0:2, 2:0, 0:0, 0:1) - po podaljšku
(Rok Tičar je podal za zmago v podaljšku, na nasprotnikov gol je sprožil tri strele)

Graz 99ers : Val Pusteria 2:0 (0:0, 0:0,2:0)
(Ken Ograjenšek je podal za vodstvo 1:0, petkrat streljal na gol nasprotnika in odsedel malo kazen.)

VSV Beljak : Vienna Capitals 7:1 (2:1,1:0, 4:0)

Orli Znojmo - Innsbruck - prestavljeno

1. SŽ Olimpija          19 tekem -  2,053 točke/na tekmo (39 točk)
 2. Fehervar             20 -  1,850 (37)
 3. Salzburg             22  -  1,818 (40)
 4. Innsbruck            18  -  1,778 (32)
 5. Bolzano              19  -  1,684 (32)
 6.  VSV Beljak           19  -  1,632 (31)
..................................................................
 7. KAC Celovec          20 -  1,600 (32)
 8. Vienna Capitals      20  - 1,550 (31
 9. Orli Znojmo          19  - 1,316 (25)
10. Graz99ers            21 -  1,238 (26)
.............................................................
11. Dornbirn             20  - 1,050 (21)
12. Black Wings Linz     21  - 1,048 (22)
13. Pustertal            20 - 1,000 (20)

*Kriterij za razvrstitev je povprečno število osvojenih točk na tekmo, zaokroženo na tri decimalke.