Jan Oblak je bil v prvem polčasu v vratih Atletica zanesljiv, City ga niti ni resno ogrozil. V 70. minuti pa je moral pobrati žogo iz mreže. Foto: Reuters

V deževnem Manchestru je v 70. minuti čvrsto in disciplinirano Atleticovo obrambo strl Kevin De Bruyne. Zadel je iz bližine z desne strani, potem ko mu je lepo podal Phil Foden, ki je na zelenico prišel le dobro minuto prej. Atletico s svojo značilno obrambno igro v prvem polčasu gostiteljem ni dopustil pravih priložnosti in niti enega strela v okvir vrat!

Madridčani so ostali brez strela vso tekmo, na stadionu Etihad jih je zanimalo samo, kako čim dlje časa obvarovati svoja vrata. V 64. minuti je Oblaka prvi zares ogrozil Aymeric Laporte, ki je po podaji iz kota z glavo streljal malenkost previsoko. Protinapadi gostov so bili redki.

V 80. minuti je imel po akciji Fodna na desni strani kazenskega prostora De Bruyne še eno priložnost, toda pred golovo črto je žogo ustavil Stefan Savić. Šest minut pozneje je Belgijec močno streljal od daleč, vendar čez prečko.

City čaka pred povratnim srečanjem v nedeljo še izjemno pomemben dvoboj v Premier ligi. Doma se bo udaril z edinim tekmecem za naslov angleškega prvaka Liverpoolom, pred katerim ima točko prednosti.

Luis Diaz, ki je konec januarja v Liverpool prestopil iz Porta, je v 87. minuti postavil končni izid tekme v Lizboni. Foto: EPA

Lepa prednost redsov

Liverpool je na drugi torkovi tekmi v Lizboni z 1:3 premagal Benfico. Redsi so imeli že po prvem polčasu prednost dveh golov, lahko pa bi bila še višja. V 17. minuti je po podaji Andrewa Robertsona iz kota z glavo zadel Ibrahima Konate, v 34. pa se je med strelce vpisal še Sadio Mane. Mrežo je zatresel iz bližine po podaji Luisa Diaza. Diaz, Mohamed Salah in Naby Keita so priložnosti zapravili.

Benfica je izid znižala v 49. minuti in se na krilih navijačev vrnila v igro. Po napaki Konateja je bil z natančnim strelom ob desni vratnici uspešen najboljši strelec portugalskega prvenstva Darwin Nunez. Izenačiti ji ni uspelo, nasprotno, v končnici je prejela še en zadetek. V 87. minuti je po protinapadu in globinski podaji Keitaja končni izid postavil še nedavno član Porta Luis Diaz.

V sodnikovem dodatku je vratar Odysseas Vlachodimos z obrambo z nogo preprečil gol rezervistu Diogu Joti. Grk je bil z najmanj petimi pomembnimi posredovanji najzaslužnejši, da si Liverpool pred povratno tekmo ni priigral še večje zaloge.

V sredo bosta še srečanji Villarreal – Bayern in Chelsea – Real Madrid.