185816

Liga Nova KBM: Podčetrtek uspešen na lokalnem derbiju, v ponedeljek dvoboj Rogaške in Ilirije

Avtor: Kenny Jan
3. 3. 2023, 15.19

Košarkarji Podčetrtka so na predzadnji tekmi 19. kroga lige Nova KBM ugnali Šentjur z 80:73. Že v petek so košarkarji Zlatoroga v gosteh premagali Krko z 90:76 (30:14, 52:32, 67:56), pred tem je Helios Suns stežka premagal LTH Castings z 90:84 (22:16, 44:37, 65:64). Do slavja je prišla tudi Gorenjska gradbena družba Šenčur, ki je na drugi petkovi tekmi premagala Hopse Polzelo s 83:68 (20:14, 41:37, 68:45). Zadnja tekma tega kola bo odigrana v ponedeljek, ko Rogaška gosti Ilirijo.

Košarkarji Zlatoroga so pripravili prvovrstno presenečenje, saj so v Novem mestu zasluženo premagali vodilno Krko z 90:76. Za Laščane, ki so v zadnjo tretjino prvenstva vstopili z zadnjega mesta, sta to izjemno pomembni točki v boju za obstanek v ligi Nova KBM, Krka pa je doživela drugi poraz v prvenstvu, prvega pred domačimi gledalci.

Podatek, da so varovanci trenerja Aleša Pipana vodili od prve do zadnje minute in da so domači izbranci stratega Gašperja Okorna najbližje prišli v 33. minuti na 62:69, zgovorno priča o prepričljivi zmagi gostov. Zlatorog je imel v svojih vrstah dva izjemno razpoložena košarkarja. Enaindvajsetletni Jan Copot je postavil rekord sezone v ligi Nova KBM po številu točk in statističnem indeksu. Dosegel je 36 točk (met iz igre 14:25, trojke 5:9) in ujel 14 odbitih žog za indeks 40. Adrio Bailey (met 9:14) je dodal 27 točk, Daniel Vujasinović pa je prispeval 11 podaj in 8 točk.

Košarkarji Helios Suns so po tritedenskem premoru, v katerem so igrali finale pokala Spar, vpisali šestnajsto zmago v ligi Nova KBM. Pred domačimi gledalci so v zadnji četrtini strli odpor LTH Castings in slavili z 90:84.

Ločani so bili blizu presenečenja, saj so manj kot dve minuti pred koncem zaostajali za vsega dva koša (83:79), na koncu pa so se morali sprijazniti s štirinajstim porazom oz. tretjim na zadnjih šestih tekmah.

Pri domačih je pet igralcev doseglo deset ali več točk. Izstopal je Blaž Mahkovic s 27 točkami. Na drugi strani sta polovico vseh točk LTH Castings dosegla Javor Grenne (22 točk) in Mario Kegler (20 točk).

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčurja so še drugič v zadnjem mesecu dni premagali Hopse s Polzele. Tako so se jim oddolžili za poraz na prvi tekmi konec novembra lani.

GGD Šenčur je po četrti zmagi na zadnjih petih tekmah lige Nova KBM pri izkupičku 11-8, Hopsi pa so po šestem porazu na sedmih tekmah pri razmerju 6-13.

Varovanci trenerja Miljana Pavkovića so po izenačenem prvem polčasu vprašanje zmagovalca rešili v tretji četrtini, ki so jo dobili s 27:8 in v kateri so gostje s Polzele dosegli le tri koše iz igre.

Prav vsi igralci obeh moštev, ki so stopili na parket, so se vpisali med strelce. Pri gostiteljih se je z dvojnim dvojčkom izkazal Dino Murić (17 točk, 13 skokov, 6 podaj), pri gostih pa sta največ točk dosegla Jure Besedič (14 točk, trojke 3:8) in Jaka Pešak (13 točk, trojke 3:6).

1

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več

3

Matko za Šport TV: Pokazal sem, da lahko tudi po poškodbi ohranim formo (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več