Robert Lewandowski je moral na zadetek počakati eno uro. Poljak je zatresel mrežo na 19. zaporednih tekmah v vseh tekmovanjih. Foto: EPA

Junak finala Lige prvakov avgusta lani v Lizboni Kingsley Coman je moral zaradi srčne aritmije na operacijo. Manjši operativni poseg je uspel, tako da trener Bavarcev Julian Nagelsmann verjame, da se bo Francoz v 14 dnevih vrnil na trening.

"Njegov srčni utrip je imel rahlo motnjo, zaradi katere je imel včasih težave z dihanjem. Z EKG-jem smo ga nekaj časa spremljali, nato pa se odločili za operacijo. Vse to zveni bolj dramatično, kot je v resnici. Na treningu ga pričakujem čez deset, najpozneje čez 14 dni," je dejal Nagelsmann.

Bayern je v torek odpravil Barcelono na Camp Nouu s 3:0 in to je le še dvignilo samozavest serijskim nemškim prvakom. Bochum je res ob najbolj neprimernem trenutku prišel v München in že do odmora je bilo srečanje odločeno.

Leroy Sane je mojstrsko izvedel prosti strel. Foto: EPA

Sane blestel v prvem polčasu
V 17. minuti je Leroy Sane s prostega strela s 25 metrov poslal žogo z levico prek živega zidu v mrežo. Vratar Manuel Riemann je bil jezen, saj je bil živi zid zelo slabo postavljen. Sane, ki avgusta ni bil v pravi formi, je bil tokrat neustavljiv. V 27. minuti je sprejel podajo Müllerja in poslal žogo pred vrata. Joshua Kimmich je žogo mirno sprejel in z desno nogo iz obrata povišal na 2:0.

Po pol ure igre je Müller na desni strani zaposlil Gnabryja, ki je ušel obrambi Bochuma in z diagonalnim strelom povišal na 3:0. Ostrostrelec Robert Lewandowski se v prvem polčasu ni vpisal med strelce. Blizu je bil dve minuti pred koncem prvega polčasa, a je pred njim žogo izbil Vasileios Lampropoulos in jo poslal v lastno mrežo.

Lewandowski blizu še enega rekorda
Lewandowski je bil na pravem mestu v 61. minuti, ko je iz bližine potisnil žogo v mrežo. Poljak je zadel že na 15. zaporedni tekmi v Bundesligi, pred njim je v tem elementu le pred kratkim umrli legendarni Gerd Müller z zadetki na 16 tekmah v nizu v letih 1969 in 1970. Sicer pa je bil v vseh tekmovanjih Poljak uspešen že na 19. tekmi v nizu.

Amadou Haidara, Kevin Kampl in Joško Gvardiol so bili razočarani po koncu tekme v Kölnu. Foto: EPA

Gostje so delovali kot razbita vojska in na koncu so jo še poceni odnesli. Lahko bi prejeli tudi dvoštevilčno število zadetkov. Do konca sta zadela še Kimmich in rezervist Eric Maxim Choupo-Moting, osmi Bayernov gol Thomasa Müllerja pa so zaradi prepovedanega položaja razveljavili.

Haidara izvlekel točko za rdeče bike
Leipzig zaostaja za Bayernom že ogromnih devet točk. Köln je povedel v 54. minuti, ko je bil natančen odlični napadalec Anthony Modeste. Stranski sodnik je dvignil zastavico, a je videosodnik popravil njegovo odločitev. Izenačil je Amadou Haidara z glavo v 71. minuti.

Prva zmaga Augsburga
Augsburg se je veselil prve zmage v tej sezoni, premagal je Borussio Mönchengladbach z 1:0. Florian Niederlechner je odločil v 80. minuti.