Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila

Francozi spet v zmagovitih tirnicah, nova klofuta Avstrijcem

Francoska nogometna reprezentanca je po dveh zaporednih remijih vnjižila vse tri točke na domačem obračunu s Finsko (2:0). Avstrijo premagali še Škoti (0:1).
Diogo Jota (levo) se je v Bakuju izkazal z golom in podajo. FOTO: Tofik Babajev/AFP
7. 9. 2021 | 20:13
7. 9. 2021 | 23:46
4:01
Cristiano Ronaldo je po rumenem kartonu, ki ga je prejel iz žepa slovenskega sodnika Mateja Juga ob proslavljanju drugega zadetka proti Irski, izpustil torkovo kvalifikacijsko tekmo z Azerbajdžanom, med pripravami na svoj drugi debi v dresu Manchester Uniteda pa je lahko prek televizijskega zaslona videl visoko zmago rojakov s 3:0.

Na bakujskem olimpijskem štadionu, enem od prizorišč letošnjega evropskega prvenstva, je za vodstvo v 26. minuti po podaji zvezdnika Uniteda Bruna Fernandesa zadel Bernardo Silva, ki si kruh služi na drugi strani angleškega mesta pri Man. Cityju. Diogo Jota, član velikega rivala obeh manchestrskih klubov iz Liverpoola, je nato že v enem naslednjih napadov za 2:0 zaposlil Andreja Silvo. Jota je po podaji še enega člana Man. Cityja Joaa Cancela postavil končni izid v 75. minuti. Portugalci so zdaj  sami na vrhu lestvice skupine A, kjer imajo 13 točk, dve manj imajo Srbi, ki so zvečer remizirali v Dublinu (1:1). Sergej Milinković-Savić je v 20. minuti zadel za 0:1, v enem zadnjih napadov rednega dela pa je lastnega vratarja za končnih 1:1 ugnal Nikola Milenković.

Zmagi Rusije in Slovaške, Danci s petardo Izraelu ostali stoodstotni

Slovenski ljubitelji nogometa so nocoj poleg dogajanja na Poljudu spremljali tudi rezultat iz Rusije in Slovaške. Vodilni možje selektorja Valerija Karpina, ki so večer začeli točkovno poravnani z drugouvrščenimi Hrvati, so gostili Malto in jo premagali z 2:0, Slovaki pa so po remiju v Stožicah in dramatičnem porazu s Hrvaško v Bratislavi tokrat pričakali Ciper in ga ravno tako ugnali z 2:0. To je bil že tretji zaporedni poraz otočanov, ki so marca tako senzacionalno presenetili Slovenijo. Fjodor Smolov je v 10. minuti zadel za vodstvo Rusije v Moskvi, Zelimkhan Bakajev pa je dvoboj dokončno odločil šele v 84. minuti z enajstih metrov. Slovaki so ciprsko mrežo načeli prek Ivana Schranza v 55. minuti, Martin Koscelnik je v 78. minuti s prekrasnim zadetkom poskrbel za končnih 2:0.

Avstrijci so utrpeli še tretji poraz na zadnjih štirih tekmah, tokrat so jih na Dunaju z golom Lyndona Dykesa v prvem polčasu ugnali Škoti (0:1). Ti imajo zdaj že štiri točke prednosti pred četrtimi Avstrijci, pred katerimi so tudi Izraelci. Ti so po tem, ko so v domači Haifi pred dnevi napolnili mrežo naših severnih sosedov, tokrat tudi sami dobili »porcijo«: Danska jim je v prvem polčasu zabila tri gole, v drugem pa še dva za končnih 5:0 in že šesto zaporedno zmago. Polfinalisti letošnjega evropskega prvenstva lahko uvrstitev na SP 2022 potrdijo že oktobra.

Velik spodrsljaj so si v skupini D privoščili nogometaši Bosne in Hercegovine, ki so doma remizirali s Kazahstanom (2:2). V tej skupini so Francozi z goloma Antoina Griezmanna v 25. in 54. minuti premagali Finsko (2:0) in prekinili niz dveh tekem brez zmage.

Črnogorci so v skupini G zaostali za vodilno trojico Nizozemsko, Norveško in Turčijo z nepričakovanim remijem brez golov proti Latviji. Nizozemci so s kar 6:1 ugnali Turke, Memphis Depay se je podpisal pod hat-trick, potem ko so Turki v 44. minuti ostali brez izključenega Çaglarja Söyüncüja. Šele v 92. minuti je častni gol prispeval Cengiz Ünder. Norvežani so zabili pet golov Gibraltarju (5:1), hat-trick je uspel prvemu zvezdniku Erlingu Haalandu.