Raphaël Varane nekaj trenutkov po doseženem zmagovitem zadetku. Foto: Reuters

Wolverhampton je na Old Traffordu v prvem polčasu prikazal odlično, taktično igro. Bil je tudi nevarnejši, zelo razigran je bil Matheus Cunha, ki je domači obrambi povzročal nemalo preglavic. V 27. minuti je lepo podal Pablu Sarabii, ki je z roba kazenskega prostora sprožil mimo desne vratnice, po dobre pol ure igre je sprožil še sam, žoga pa je zletela mimo leve vratnice.

Varane je v 76. minuti žogo z glavo pospravil v mrežo za eksplozijo navdušenja na tribunah Old Trafforda. Foto: Reuters

Nekaj priložnosti so si priigrali tudi rdeči vragi. V 12. minuti se je Marcus Rashford znašel iz oči v oči z vratarjem Josejem Sajem, ki je dvoboj z obrambo strela po sredini dvoboj tudi dobil. Zelo nevarni so bili gostitelji še ob izteku polčasa. Antonyju je nevarno sprožil z roba kazenskega prostora, Raphaël Varane je v tretji minuti sodnikovega dodatka po predložku Masona Mounta žogo z glavo poslal mimo gola.

Uvodne minute nadaljevanja so bile divje, postregle so z dvema izjemnima priložnostma: najprej je Cunha v 50. minuti že ugnal vratarja Andreja Onanaja, a je zadel vratnico, na drugi strani igrišča je nekaj trenutkov pozneje veselje Alejandru Garnachu na golovi črti preprečil Craig Dawson. V 56. minuti je Cunha znova zapretil Onanaju, tokrat iz protinapada, po nevarnem strelu je kamerunskemu vratarju žogo uspelo odbiti v kot.

Cunha je še naprej povzročal številne preglavice obrambi rdečih vragov, ki pa so v 76. minuti vendarle povedli. Akcijo za zadetek je začel Bruno Fernandes, ki je žogo lepo dvignil v kazenski prostor, Aaron Wan-Bissaka je z volejem podal pred vrata, tam pa je iz neposredne bližine v mrežo žogo zlahka pospravil Varane. 1:0.

Matheus Cunha je bil nedvomno najboljši posameznik Wolverhamptona, katerega vzdevek je 'volkovi'. Odlično se je znašel na zelenici Old Trafforda, obrambi rdečih vragov je povzročal kopico nevšečnosti, a tako želenega zadetka mu ni uspelo doseči. V 77. minuti je svoje mesto na igrišču odstopil Fabiu Silvi, ki je le še nadaljeval njegovo poslanstvo. Foto: Reuters

Minimalno vodstvo, ki je bilo do konca tekme večkrat ogroženo. V 83. minuti je Onana preprečil zadetek rezervistu Fabiu Silvi, ki je na zelenici zamenjal Cunho. Že hip zatem je isti igralec poskusil z močnim nizkim strelom, a mu je tudi tokrat na poti do seznama strelcev stal domači čuvaj mreže.

V končnici tekme je Silvi verjeten zadetek z drsečim štartom preprečil še Victor Lindelöf. Gostitelji so na veliko olajšanje svojih navijačev zdržali vse nalete. Volkovi so bili zelo napadalno usmerjeni, na vrata nasprotnika so v rednem delu srečanja sprožili 18 strelov (United 15), šestkrat v okvir vrat, večkrat so zapretili tudi v sedmih minutah sodnikovega dodatka, a mreže jim kljub vsem naporom ni uspelo zatresti.