Garbine Muguruza je slavila v dveh nizih. Foto: Reuters

Finalistki sta se pomerili med seboj že v skupinskem delu, kjer je bila Muguruza boljša s 6:4 in 6:4. Za obe bo to sploh prvi nastop v finalih zaključnega turnirja sezone.

Muguruza je po 35 minutah dobila prvi niz, v drugem pa je imela nekaj več dela, čeprav se je končal z enakim izidom. Med drugim je Badosa v tretji igri zapravila tri točke za odvzem servisa, nato je Muguruza pobegnila na 3:0. Badosa je nato rešila štiri žogice za "break" in izid 2:4, toda Muguruza je pri 5:3 servirala za zmago in jo kljub začetnemu vodstvu tekmice s 30:0 tudi dosegla.

Anett Kontaveit je osvojila pet turnirjev, na grand slamih še nikoli ni igrala v polfinalu. Foto: Reuters

Estonka potrebovala tri nize
V drugem polfinalu je Kontaveitova prvi niz dobila zelo zanesljivo, borbena Sakarijeva pa je nato izid v nizih poravnala, Estonka pa je pokazala veliko mero odločnosti v odločilnem nizu, odločilni odvzem servisa ji je uspel v osmi igri, po kateri je povedla s 5:3. Potem je še uspešno dobila igro na svoj servis.