Bravo je še enkrat potrdil, da v Šiški predstavlja trd oreh za zeleno-bele. Šiškarji so še na četrti zaporedni medsebojni tekmi z Olimpijo ostali nepremagani, še daljši niz neporaženosti proti Olimpiji pa imajo na domačem igrišču, kjer zeleno-belim ni uspelo slaviti že na osmi zaporedni tekmi. Olimpija za vodilnim Celjem zaostaja za devet točk, Bravo je za zdaj tretji.

Šiškarji so na tekmi prvi sprožili nevarnejši strel, v deveti minuti je Matej Poplatnik žogo z glavo poslal čez gol. Pozneje je nase opozorila tudi Olimpija, najprej je v 15. minuti Timi Max Elšnik z glavo meril v vratarja Matijo Orbanića, minuto zatem pa je bil neuspešen Raul Florucz z rahlo previsokim lobom.

Sorodna novica Matko na hat-trick čakal skoraj štiri leta, Olimpija na zmago na ŽAK-u čaka še dlje

Olimpija povedla, a Bravo hitro izenačil

Ivan Durdov je ob koncu prvega polčasa povedel Olimpijo v vodstvo. Akcijo je začel David Sualehe, ki je poslal odličen predložek v kazenski prostor, tam je najvišje skočil Timi Max Elšnik, ki je podal do Durdova, ki je od blizu dosegel svoj prvoligaški prvenec za zmaje.

... Bravo Kostel pa je hitro izenačil, med strelce se je vpisal Jakoslav Stanković. Foto: www.alesfevzer.com

Jakoslav Stanković je zelo hitro izenačil. Po tem, ko je Olimpija zapravila napad, je v protinapad krenil Bravo Kostel, Matija Kavčič je podal z leve v kazenski prostor, Stanković pa je streljal po sredini gola in zadel (1:1).

Uvod drugega polčasa je bil znova precej mirnejši, tudi poskus Florucza v 57. minuti ni pomenil prave nevarnosti za Orbanića. V 60. je bilo nevarneje v Olimpijinem kazenskem prostoru, akcija se je končala z nenatančnim Stankovićevim strelom. Premalo natančen je bil tudi Durdov z glavo iz bližine v 65. minuti.

Dve minuti pozneje se je izkazal Denis Pintol po strelu Poplatnika s 13 metrov, sledilo pa je novo obdobje brez pretresov, ki se je nadaljevalo do konca obračuna.

Grafiko zagotavlja sofascore.com
Zeljković razočaran po remiju v Šiški, a se ne predaja v boju za naslov

Domžale po 250 minutah posta le zadele

Na večerni sobotni tekmi so Domžale doma z 2:0 premagale Aluminij in se z deveto zmago sezone oddaljile od nevarnega boja za obstanek. Rumeni imajo zdaj štiri točke prednosti pred Rogaško in Aluminijem ter pet točk pred zadnjimi Radomljami.

V vsakem polčasu so Domžalčani zadeli po enkrat. Najprej ob izteku prvega dela, ko je v 42. minuti Filip Stuparović matiral gostujočo obrambo, pri čemer je slabo posredoval vratar Aluminija Lan Jovanović. Prvi gol Domžal po 250 minutah posta!

Velik korak za mirno nadaljevanje Domžal

Sredi drugega dela so gostje naredili še uslugo, ko je branilec Aleksandar Zeljković nesrečno preusmeril žogo v lastno mrežo za končnih 2:0. Aluminij, ki je pogrešal prvega strelca Tina Matića, v preostanku tekme ni bil nevaren in ni ogrozil prepotrebne domače zmage.

Po kar petih porazih na šestih spomladanskih tekmah so Domžale dosegle drugo zmago nadaljevanja prvenstva, s čimer lahko izbranci Dušana Kosiča malce zadihajo. Nasprotno čaka "šumarje" in Roberta Pevnika še stresna zadnja četrtina prvenstva. Zdaj so tudi Kidričani doživeli pet porazov na osmih spomladanskih tekmah in upajo na spodrsljaje Rogaške in Radomelj.