Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 24.02.2023 18:42:40

Estonci premagali naše košarkarje, ki so vse zapravili v zadnjih dveh sekundah!

alesfevzer.com
Slovenska moška košarkarska reprezentanca je v 5. krogu 2. dela kvalifikacij za SP (skupina J) izgubila z Estonijo z 78:79 (16:24, 40:37, 59:55).

Estonija - Slovenija 79:78 (24:16, 37:40, 55:59)
* Dvorana Unibet, gledalcev 4000, sodniki: Rosso (Francija), Zapolski (Poljska), Jacobs (Belgija).
* Estonija: Rosenthal 2 (2:2), Treier 13 (4:7), M. Jurkatamm 11 (2:2), Kirves 4 (2:2), Toom 15 (3:5), Hermet 7, Riismaa 7, Kitsing 6 (1:3), Konontsuk 2, Kullamae 12 (2:3).
* Slovenija: Klavžar 4 (1:2), Samar 13 (2:2), Nikolić 11 (5:6), Mahkovic 11 (9:11), Ciani 9 (3:4), Prepelič 3 (1:2), Glas 18 (2:2), Macura 2, Stergar 7 (1:2).
* Prosti meti: Estonija 16:24, Slovenija 24:31.
* Met za dve točki: Estonija 15:39, Slovenija 15:32.
* Met za tri točke: Estonija 11:30 (M. Jurkatamm 3, Kullamae 2, Toom 2, Treier, Hermet, Kitsing, Riismaa), Slovenija 8:24 (Glas 4, Nikolić 2, Samar, Klavžar).
* Skoki: Estonija 42 (25 + 17), Slovenija 39 (31 + 8).
* Osebne napake: Estonija 26, Slovenija 26.
* Pet osebnih: Riismaa (40.).

Košarkarji Slovenije so v kvalifikacijah za letošnje svetovno prvenstvo doživeli četrti poraz. V predzadnjem krogu so morali v Tallinnu priznati premoč Estoniji, ki je bila po trojki dve sekundi pred koncem tekme boljša z 79:78.

Slovenija, ki si je že pred zadnjim ciklusom kvalifikacij zagotovila udeležbo na svetovnem prvenstvu v Aziji, se bo v ponedeljek predstavila še slovenski publiki. Ob 18. uri se bo v Kopru pomerila z Izraelom, ki je danes po podaljšku izgubil doma proti Finski.

Za Slovenijo je bila to enajsta tekma v teh kvalifikacijah. Pet zmag je dosegla v prvem delu, v drugem delu pa je to zanjo prvi poraz (7-4). Iz skupine J bosta na SP napredovali še Finska in Nemčija.

Slovenija bo od 25. avgusta do 10. septembra četrtič v zgodovini nastopila na prvenstvu 32 najboljših reprezentanc na svetu. Predtekmovanje bo igrala na otoku Okinava na Japonskem, četrtfinale in zaključni boji pa so v Manili na Filipinih.

Pomlajena slovenska reprezentanca je zapravila dobljeno tekmo. Vodila je večji del srečanja, v 35. minuti z 68:62, ob vstopu v zadnjo minuto pa s 73:71. Blaž Mahkovic, Žiga Samar in Aleksej Nikolić so bili natančni s črte prostih metov, prav slednja pa sta šest sekund pred iztekom časa naredila napako pri izvajanju žoge s strani.

Ob dveh točkah zaostanka so imeli gostitelji zadnjo priložnost, ki jo je s trojko v zmago ob dnevu neodvisnosti Estonije spremenil Kristian Kullamae.

Najboljši igralci pomlajene zasedbe selektorja Aleksandra Sekulića so bili Gregor Glas z 18 točkami, Žiga Samar, ki je zbral 13 točk in devet podaj, ter Blaž Mahkovic in Aleksej Nikolić z 11 točkami.

* Aleksander Sekulić, selektor Slovenije: "Čeprav tekma ni imela pravega naboja, smo prišli po zmago. Tekom srečanja smo naredili precej napak, kar je razumljivo glede na to, da smo prvič igrali v takšni postavi. Vseeno moram pohvaliti igralce za borbenost, škoda le, da smo bili v zaključku nespretni in da so domačini s trojko prišli do dveh točk."

* Aleksej Nikolić, igralec Slovenije: "Estonija je znala kaznovati naše napake. Že med tekmo smo ji večkrat omogočili, da se je vrnila v igro, na koncu pa je s trojko v izdihljajih tudi zmagala. Škoda, saj smo imeli vse v svojih rokah."

* Žiga Samar, igralec Slovenije: "Kljub nespametnemu porazu v končnici moramo biti zadovoljni z določenimi deli igre. Predvsem v prvem polčasu smo se znali zbrati in izničiti zaostanek Estonije. V zadnji četrtini bi morali rešiti vprašanje zmagovalca pred zaključkom. Naredil sem neumno napako pri izvajanju žoge s strani in Estonija je s trojko dobila tekmo. Dvigniti moramo glave in v ponedeljek proti Izraelu popraviti napako."