Kralji po podaljšku nemočni proti vodilni ekipi zahoda

Los Angeles, 6. marca - Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL na domačem ledu po podaljšku z 1:2 izgubili proti vodilni ekipi zahodne konference, Vancouver Canucks. Slovenski as Anže Kopitar je za kralje tokrat na ledu preživel 19:46 minute, a se ni vpisal med strelce ali podajalce.

ZDA, New York.
Hokejisti Los Angeles Kings.
Arhiv STA

Kralji so sredi prve tretjine prek Trevorja Moora povedli, kanadska zasedba pa je izenačila v drugi po golu Eliasa Petterssona. Sklepna tretjina se je končala brez golov, po minuti in 36 sekundah podaljška pa je 40. zmago v sezoni Vancouvru zagotovil J.T. Miller.

Canucks so zdaj skupno druga najboljša ekipa lige s 87 točkami, toliko točk ima tudi tretji Boston, na zahodu pa vodijo z dvema točkama naskoka pred Dallasom. Kralji s 73 točkami na šestem mestu zahodne konference, po točkah so izenačeni še z Vegas Golden Knigts in Nashville Predators.