Občina Piran bo na tenis igriščih poslej igrala sama

Tenis centra Portorož, ki velja za eno največjih naložb v zgodovini Občine Piran, se zdaj vsi najemniki otepajo. Ker se na nedavnem javnem zbiranju ponudb za dolgoročni najem centra ni javil nihče, bo občina sama usposobila športne površine.

Piranski župan Andrej Korenika krivdo  za  pomanjkanje povpraševanja pri  najemu  teniških igrišč       pripisuje tudi  turističnem  
gospodarstvu.  Foto: Jan Klokočovnik
Piranski župan Andrej Korenika krivdo za pomanjkanje povpraševanja pri najemu teniških igrišč pripisuje tudi turističnem gospodarstvu.  Foto: Jan Klokočovnik

PORTOROŽ >“Razpisa za najem teniških igrišč ne bomo ponovili,” se je na današnjem srečanju z novinarji v Portorožu zavezal piranski župan Andrej Korenika.“Sporočilo, ki smo ga dobili, je bilo jasno,” je še pristavil.

Na vprašanje, kako pojasnjuje, da nihče ni oddal ponudbe za dolgoročni najem igrišča, in kako komentira očitke, da so bili pogoji za najem “poslovni samomor”, kot je za naš časnik nedavno izpostavil predstavnik teniškega društva Veterani Portorož, je Korenika odgovoril: “Te informacije nisem imel. Cene najema si nismo izmislili kar na občini - naročili smo cenitev. Upoštevali smo jo, morebitnemu najemniku pa smo stopili naproti tudi s tem, ko smo se odločili, da v najem ne vključimo teniškega stadiona.” Z najemom stadiona bi bila cena najemnine še višja.

Andrej Korenika

piranski župan

“Razpisa za najem teniških igrišč ne bomo ponovili. Sporočilo, ki smo ga dobili, je bilo jasno.”

Velika noč (spet) brez tenisa

Prve partije tenisa letos tako ne bodo odigrali na začetku aprila, kot so že večkrat napovedali na občini. Drugam bodo odšli tudi ljubitelji tenisa, ki imajo Portorož najraje v zgodnjih spomladanskih mesecih; velika noč je namreč v Istri že tradicionalno najmočnejši del teniške sezone.

Prihodnji mesec bo v Portorožu potekala tudi konferenca Evropske teniške zveze, med katero pa na občini pravijo, da ne bodo zardevali ob pozelenelih teniških igriščih. “To bi moralo skrbeti Teniško zvezo Slovenije, ki pa je imela vse priložnosti, da bi to območje uredila,” je dejal Korenika, hkrati pa ošvrknil še turistično gospodarstvo, ki je vseskozi opozarjalo na pomen športa za razvoj turizem, a kot pravi župan, v tenis ni bilo pripravljeno vložiti ničesar. “Ne morem razumeti, kako nekdo, ki ustvari pet milijonov evrov prihodkov, ni sposoben prevzeti nekega območja v priobalnem pasu za najemnino 10.000 evrov na mesec,” se sprašuje Korenika.

450.000

evrov bo morala občina še vložiti za aktivacijo teniških igrišč in drugih športnih površin

Usposobili naj bi šest igrišč in druge površine

Ker se na nedavnem javnem zbiranju ponudb za dolgoročni najem centra ni javil nihče, bo občina poslej sama usposobila igrišča. V treh mesecih naj bi aktivirali šest igrišč. “Hkrati bomo pristopili tudi k celovitem urejanju rekreacijskih površin, dodatno jih bomo tudi ozelenili. Na območje, kjer zdaj stojimo, bomo vrnili košarko in nogomet. Znova bomo usposobili balinišče, aktivirali bomo odbojko in badminton, zgradili bomo tudi prvo trim stezo v občini,” je napovedal piranski župan.

Za aktivacijo nekdanjega teniškega centra bo občina morala letos odšteti še 450.000 evrov, je še povedal Korenika. Spomnimo, piranska občina je Tenis center Portorož od družbe Terme Čatež kupila za 4,5 milijona evrov brez davka. Korenika prav tako zanika, da za nedavno podražitvijo parkirišč v občini stojijo velike naložbe, kot je nakup Teniškega centra.

Z igrišči bo upravljal ŠIMC

Z upravljanjem teniških igrišč in drugih športnih površin bo zadolžen Športni in mladinski center Piran (ŠIMC), ki je nedavno tudi pozval k oddaji ponudb za najem teniškega centra. Kot je povedal direktor centra Matjaž Ukmar, naj bi se dela že lotili. “Že smo začeli zbirati ponudbe za ureditev igrišč, tako peščenih kot betonskih,” je pojasnil.


Najbolj brano