V slovenski reprezentanci je bila na današnji tekmi najučinkovitejša Alja Varagić z devetimi goli. Foto: www.alesfevzer.com

Slovenija je doživela četrti poraz v pokalu Evropske rokometne zveze (EHF). To je namenjeno reprezentancam, ki ne nastopajo v kvalifikacijah za letošnje evropsko prvenstvo med 4. in 20. novembrom v Sloveniji, Črni gori in Severni Makedoniji.

Slavila je branilka evropskega naslova Norveška, ki je danes v okrnjeni zasedbi še drugič v nekaj dneh zanesljivo ugnala Severno Makedonijo (32:27). S popolnim izkupičkom 12 točk je Norveška končala na vrhu, Črna gora je s štirimi zmagami in osmimi točkami druga, Slovenija je tretja po dveh zmagah in štirimi točkami proti Severni Makedoniji, ki pa je na dnu brez točk.

Vtis po tekmi je dober, zlasti po zaslugi prvega polčasa. Pokazale smo, da se lahko kljub oslabljeni zasedbi povsem enakovredno kosamo s Črnogorkami oziroma smo tudi boljše. Morda nam je manjkalo nekaj boljše igre v obrambi. Tu vidim še možnosti za napredek. Pokazale smo, da lahko Slovenija igra rokomet s katerimi koli tekmicami.

Alja Varagić

Prvi polčas pripadel Slovenkam ...
Čeprav je Slovenija zaradi klubskih obveznosti nastopila zdesetkana, saj je v primerjavi s četrtkovo tekmo proti Črni gori (zmagale so Črnogorke z 28:33) manjkalo kar pet igralk (Ana Gros, Tjaša Stanko, Nina Žabjek, Nataša Ljepoja, Tamara Mavsar), je srečanje začela dobro. Povedla je z 0:2.

Varovanke Dragana Adžića so prednost hitro podvojile (1:5). Slovenke so še dvakrat vodile za 4 gole (2:6, 3:7).

Črnogorke so začele nižati zaostanek, v 15. minuti so imele pri izidu 7:8 napad za izenačenje, a so zadele okvir vrat. Pet minut pozneje je gostiteljicam uspelo izenačiti (10:10). Aneja Beganović in Alja Varagić sta z goloma znova poskrbeli, da je Slovenija lažje zadihala (10:12). Slovenke so ob koncu prvega polčasa povedle z najvišjo razliko petih golov (11:16). Varagić je s svojim devetim golom postavila izid prvega polčasa (15:18).

... drugi pa Črnogorkam
Slovenske rokometašice so v drugi polčas krenile dobro in do 22:20 še držale vajeti igre in rezultata v svojih rokah, nato pa je sledil nekajminutni juriš domačink, ki so z delnim izidom 7:0 povedle za pet golov.

To je presekalo slovensko izbrano vrsto, ki se ji po zaostanku sedmih golov ni več uspelo popolnoma približati razpoloženim Črnogorkam. Te so na koncu sicer malce popustile, Slovenke pa le še ublažile poraz.

Žreb za EP v četrtek

Že v četrtek žensko reprezentanco čaka nov dogodek. Na Ljubljanskem gradu se bo ob 17. uri začel žreb skupin za evropsko prvenstvo.

Adžić s prikazanim v Podgorici zadovoljen
"Podobno kot po koncu reprezentančnega tedna v Skopju me obdaja občutek, da je bila tokratna akcija za našo reprezentanco znova izredno koristna. Tekmice so nam delale precej težav in zadajale izzive, kar je za nas zelo dobro. Brez tega se ne bi mogli pripraviti na nekaj tako velikega, kot nas čaka novembra," je dejal slovenski selektor Adžić.

"Velika večina naše ekipe je v Podgorici prvič v karieri igrala v takšnem vzdušju. Na tej tekmi smo znova razširili bazo rokometašic, do konca pa bomo to skušali zaokrožiti na poletnih sredozemskih igrah ter na prihodnjih reprezentančnih akcijah, ko se bomo merili z Dankami in Madžarkami. Skozi te preizkuse bomo tudi izluščili med 16 in 18 igralk za evropsko prvenstvo. Po četrtkovi tekmi v Ljubljani sem lahko s prikazanim v Podgorici zelo zadovoljen," je še dodal.