Zmagi Ajdovk in Koprčank

Ženski rokometni konec tedna ni prinesel presenetljivih premikov na lestvici, v eliti pri moških pa je bila ob reprezentančnem premoru odigrana le zaostala tekma 8. Kroga v kateri je Trimo Trebnje z 28:21 (12:11) v Ljubljani premagal Grosist Slovan in ostal ob Celju PL še edina neporažena ekipa v ligi.

V dresu Mlinotesta je tokrat z devetimi goli blestela Nataša
Janković Rustja.  Foto: Igor Mušič
V dresu Mlinotesta je tokrat z devetimi goli blestela Nataša Janković Rustja.  Foto: Igor Mušič

Prva DRL ženske

Mlinotest : Zagorje 35:23 (18:11)

Dvorana Police, gledalcev 150 sodnika Košir in Gorenc.

Mlinotest: Hrovatič, Bratina, Janković Rustja 9, Fegic 5, Abina 4, Perazić 4, Ferfolja 3, Zelnik 3, Krapež 3, Bytyqi 2, Brecelj 2. Trener Jan Žbogar.

Sedemmetrovke - Mlinotest 3:1, Zagorje 7:6; izključitve - Mlinotest in Zagorje po 6 minut.

Ajdovščine Čeprav so gostje daleč od časov, ko so bile nevarne celo Krimu, so tokrat z borbenostjo in odlično Ivano Nikolić, ki je dosegla kar 12 zadetkov, kar dolgo mučile favoritinje iz Ajdovščine. Po izenačenih uvodnih osmih minutah je obramba Mlinotesta z enakovrednimi menjavami začela prestrezati podaje gostij, Nataša Jankovi Rustja, Nuša Fegic in Sladjana Perazić pa so v protinapadih poskrbele za prvo večjo razliko. Po tem so se razigrale tudi ostale domačinke. Že v prvem polčasu se jih je med strelke vpisalo sedem. V drugem polčasu Mlinotest ni popuščal. Zasavke so ob kratki klopi iz minute v minuto bolj pešale, zmagovalec pa je bil odločen že dolgo pred zadnjim piskom sirene.

Trgo ABC Izola : Krim Mercator 15:39 (6:22)

Dvorana v Kraški ulici, gledalcev 100 sodnika Mavec in Markun.

Trgo ABC Izola: Cepič, Meža, Mateković 4, Hodžić 4, Vujmilović 2, Čokelc 2, Bažec 1, Bratina 1, Peharc 1, Nadarević, Močibob. Trener: Borut Hren.

Sedemmetrovke - Trgo ABC Izola 2:2, Krim 8:8; izključitve - Trgo ABC Izola 4 minute, Krim 2.

Izola Razplet obiska ekipe iz lige prvakinj je bil pričakovan, zmagovalec pa znan v trenutku, ko je avtobus Krima srečno prispel pred izolsko dvorano. Tekma je odgovorila le na vprašanje, ali bodo domačinke z borbenostjo uspele ohraniti rokometni rezultat, ali pa se bo ta z višino številk približal košarkarskemu. Ljubljančanke so tekmo vzele resno in takoj povedle s 4:0. Domačinke so po zaslugi Sare Hodžić prvi zadetek dosegle šele v peti minuti. To je bil tudi edini trenutek, ko so Ljubljančanke imele prednost zgolj treh zadetkov. Razlika je nato le naraščala. Za Krim je izolsko mrežo zatreslo enajst igralk, dva zadetka pa je prispevala tudi Ajdovka Maja Svetik.

Žurd Koper : Vrhnika 26:20 (14:13)

Dvorana OŠ Koper, brez gledalcev sodnika Košir in Gregorc.

Žurd Koper: Fidel, Benčič, Teraž 6, Škabar 4, Vatovec 4, Arnavtović 4, Prašelj 3, Berzelak 2, Babič 1, Kadić 1, Gojković 1, Cupin. Trener: Željko Zirdum

7-m: Žurd Koper 4:4, Vrhnika 5:5; izključitve - Žurd Koper 6 minut, Vrhnika 10 minut.

Koper Ekipi sta se v prvem delu menjavali v vodstvu. Gostje so nazadnje vodile še minuto pred koncem, nato pa sta Metka Škabar in Kaja Teraž poskrbeli, da so Istranke odšle na odmor s prednostjo. Notranjke so držale korak še prvih šest minut drugega dela, potem pa so Koprčanke z boljšo obrambo in dobrimi posredovanji vratarke Špele Fidel ter s protinapadi Kaje Teraž in Mirjane Gojković sredi drugega polčasa prišle do petih golov prednosti. Dovolj, da so tekmo mirno zaključile v svojo korist. im