Jordan Love je prikazal eno najboljših iger v sicer kratki karieri. Foto: AP

Gre za enega največjih ameriških praznikov, ki je ves čas tesno povezan z nogometom (zato so v noči na petek tudi mirovali košarkarji v Ligi NBA in hokejisti v Ligi NHL). Ena tekma je spet po tradiciji odigrana v Detroitu, druga v Dallasu, nočna pa spreminja prizorišče.

Detroit je letos v izvrstni formi, saj je do tekme izgubil le dvakrat, Green Bay pa po odhodu Aarona Rodgersa ne najde še prave forme (razmerje zmag do te tekme 4-6). A slika na igrišču je bila tokrat drugačna, saj je gostujoči podajalec Jordan Love blestel. Že v prvi akciji je vrgel podajo za 53 jardov in tekmo končal s tremi podajami za zadetek (izenačen rekord kariere).

Levi tvegali in izgubljali žoge
Green Bay je dosegel 17 točk zapored, sredi tekme povedel s 23:6 in prednosti ni več izpustil. Detroit je igral preveč tvegano, saj je štirikrat neuspešno poskušal s četrtimi poskusi in vselej zapravil žogo, uspešen je bil le v zadnjem napadu, ko pa je bila tekma tako ali tako že odločena. Za povrh pa svojega večera ni imel niti Jared Goff, ki je izgubil kar tri žoge.

Dak Prescott. Foto: Reuters

Kavboji prvič po 42 letih do 13 domačih zmag
Dallas pričakovano ni imel nobenih težav z Washingtonom in je divizijskega tekmeca odpravil s 45:10. Dak Prescott je blestel s 331 jardi in štirimi podajami za zadetek, na drugi strani je tudi Sam Howell tudi dosegel okroglih 300 jardov, a ostal brez podaje za zadetek, eno je vrgel celo prestreženo. Dallas je s tem niz zmag na domačem igrišču podaljšal na 13, kar je njegov najdaljši tovrstni niz v zadnjih 42 letih.

Odlična druga četrtina McCaffreyja
San Francisco pa je v nočni tekmi v gosteh zlahka premagal Seattle z 31:13. Odločilna je bila druga četrtina, v kateri so zmagovalci dosegli 17 točk, v tem delu tekme je oba zadetka prispeval odlični tekač Christian McCaffrey (skupaj 114 jardov).

V petkovi tekmi pa je Miami pričakovano zlahka v gosteh premagal NY Jetse s 34:13. Še najbolj zanimivo je bilo v zadnji minuti prvega polčasa, ko sta si ekipi izmenjali prestreženo podajo, ki so jo nadgradili v zadetek. Jevon Holland je ob izteku igralnega časa pretekel 99 jardov in postavil izid polčasa (17:6).