Rumeno-modri so se pomaknili proti sredini

V 9. krogu prve A SRL so koprski rokometaši doma zanesljivo ugnali Krčane in se zasidrali v sredini lestvice prve A lige, kjer so papirnati favoriti pretekli konec tedna zmagovali.

Bor Breznikar

Prva A liga

Koper : Krško 33:18 (17:8)

Dvorana Bonifika, gledalcev 300 sodnika: Lah in Sok.

Koper: Jelovčan, Đurica, Žagar 1, Furlan 5, Poklar, Konjevič, Bekrič 6 (2), Moljk 2, Stojanović, Vujović, Zugan, Sanabor 1, Marić 2, Kete 3, Breznikar 7, Bratkovič 6.

Krško: Logar, Žitković, Kozole, Škafar 1, Sintič 4, Sobotič, Romih 1, Grobelnik, Baznik 1, Resnik, Košir 1, Novak, Glaser 2 (2), Švalj 2 (1), Dosedla 3, Šibanc 3 (1).

Sedemmetrovke: Koper 3 (2), Krško 7 (4); izključitve: Koper 10, Krško 4 minute. Rdeči karton: Luka Vujovič (27).

KOPER Razmerja moči med tekmecema so hitro prišla do izraza. Koprčani so si proti novincu v ligi že sredi prvega polčasa utrli pot do tretjega para točk, Krčani pa ostajajo edina ekipa v ligi brez zmage. Pri gostih ima vlogo (rezervnega) vratarja Luka Logar, ki je v pretekli sezoni nosil koprski dres. V soboto je stopil na igrišče le ob sedemmetrovki, ki jo je uspešno izvajal Benjamin Bekrić. Sicer pa je na drugi strani zaprl dostope do koprskih vrat Marin Đurica, ki je ustavil kar 17 strelov. Tudi po zaslugi obramb hrvaškega vratarja so Koprčani v drugi polovici prvega polčasa naredili delni izid 10:3 in odločili tekmo v svojo korist. Nadaljevanje je bilo le formalnost, ki pa so jo gostitelji opravili zavzeto in si deset minut pred koncem priigrali že 16 golov prednosti. snr

Prva B liga

Ker bodo Izolani gostili zadnjeuvrščeni Alples šele v sredo, so bili od primorskih ekip v 9. krogu prve B lige na delu le rokometaši Jadrana. Hrpeljci so se v Grosupljem favoriziranim gostiteljem upirali dobršen del prvega polčasa, ki pa je že dal slutiti, v katero smer se bo nagnila tehtnica. Po desetih minutah nadaljevanja in izidu 22:12 pa je bilo jasno, da točki ostajata doma. Hrpeljci, ki so prejeli 34 golov, za povrh niso imeli izstopajočega strelca iz igre. Sandi Muminović je resda dosegel šest zadetkov, a kar štiri iz sedemmetrovk, pri čemer je dve tudi zapravil. snr