209207

LTH Castings na Kodeljevem premagal Ilirijo

Avtor: Aljaž Pirnat
18. 11. 2023, 15.26

Košarkarji LTH Castingsa so v 8. krogu lige Nova KBM premagali Ilirijo s 96:85 (21:20, 49:45, 64:74).

Košarkarji LTH Castings so potrdili vlogo najbolj prijetnega presenečenja uvoda nove sezone lige Nova KBM. Na Kodeljevem so premagali Ilirijo, s katero so si po sedmih krogih delili izkupiček 4-3.

Ločani so z zasluženima dvema točkama podaljšali niz zmag v DP in pokalu Spar na šest tekem, Ljubljančani pa so prekinili serijo štirih uspehov.

Zasedba trenerja Luke Bassina je z ekipno in zbrano igro dobila vse štiri četrtine, prednost pa je suvereno držala ves drugi polčas. Igralci Stipeta Modrića ji niso mogli do živega, čeprav jih je pet imelo dvomestno število točk, osem različnih strelcev Ilirije pa je zadelo trojko.

Pri LTH Castings, ki je imel skoraj 70-odstotni met za dve točki, je izstopal Kendall Robinson (19 točk, 8 skokov), drugi Američan Curtis White je dodal 14 točk, Elvis Kerić pa 13 (trojke 3:5).

Ilirija bo v naslednjem krogu 25. novembra gostovala v Podčetrtku, LTH Castings pa bo dan prej gostil Šentjur.

Vir: STA

1

2

Dončič po prvi polfinalni tekmi: Koga briga moj strelski izkupiček? (VIDEO)...Več

3

Ko pustiš za seboj tudi Gajserja in Prada, popustijo “vse zavore” (VIDEO)...Več

1

Bitka za Schalkejevega čudežnega dečka se stopnjuje: V najboljšem položaju Bavarci in biki...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več