Cilj vaških straž ni varnost, ampak ustrahovanje...

Poroka na prvi pogled: Marjetkine sanje o sanjski ...

Haha, kakšno darilo! Predsednica države Šešku ...

0 18.05.2024 23:29:34

Krka v Domžalah izenačila polfinalno serijo

alesfevzer.com
Košarkarji Krke so v drugi tekmi polfinala lige Nova KBM premagali Kansai Helios s 75:73 (24:21, 44:34, 62:59).

Kansai Helios - Krka 73:75 (21:24, 34:44, 59:62)
* Dvorana Domžale, gledalcev 600, sodniki: Pukl (Limbuš), Mohorič (Velenje), Rener (Koper).
* Kansai Helios: Blomgren 6, Bernard 6, Mirtič 19, Nemanič 15 (3:3), Copot 5 (2:2), Mahkovic 6, Daneu 16 (4:4).
* Krka: Planinić 10 (2:2), Stergar 10 (1:2), Cerkvenik 7, Jurković 17 (5:7), Špan 23 (1:1), Škedelj 8 (4:4).
* Prosti meti: Kansai Helios 9:9, Krka 13:16.
* Met za tri točke: Kansai Helios 4:30 (Nemanič 2, Copot, Mirtič), Krka 8:29 (Špan 6, Cerkvenik, Stergar).
* Osebne napake: Kansai Helios 20, Krka 15.
* Pet osebnih: Mahkovic (40.).

Košarkarji Krke so izenačili polfinalno serijo lige Nova KBM proti Kansai Heliosu. Potem ko so prvo tekmo na domačem parketu izgubili za 16 točk, so v Domžalah slavili s 75:73. Odločilna tretja tekma bo v torek, 21. maja, v Novem mestu.

Zmagovalec se bo v finalu na tri zmage pomeril z boljšim iz polfinalnega dvoboja Cedevita Olimpija - GGD Šenčur, v kateri so po prvi tekmi v prednosti Ljubljančani. Drugo srečanje bo jutri (nedelja) ob 20. uri v Tivoliju. Prva tekma finala bo v petek 24. maja.

Krka je večino tekme odigrala z zgolj šestimi igralci, ki pa so pokazali precej več energije in želje kot v torek v Novem mestu. V prvem polčasu so prišli do desetih točk naskoka, v zaključku tekme pa so s skrajnimi napori ohranili prednost 74:67, ki so si jo priigrali dve minuti in 45 sekund pred koncem.

V zadnjem napadu je imel Kansai Helios priložnosti za podaljšek in zmago, vendar je poskus Roka Nemaniča z blokado ustavil Robert Jurković, met Malcolma Bernarda za tri točke pa ni zadel cilja.

Prvi strelec tekme je bil Jan Špan s 23 točkami (trojke 6:12) in osmimi podajami, a tudi prav toliko izgubljenimi žogami. 17 točk je dodal Robert Jurković (6 skokov), 17 skokov pa je zbral Miha Škedelj (8 točk).

Pri domačih, ki so za tri točke metali komaj 13-odstotno (4:30), je imel Tibor Mirtič 19 točk in osem skokov, 16 točk in 13 skokov je vknjižil Žiga Daneu, 15 točk in osem ukradenih žog pa Nemanič.

Značke: košarka, dp