1483 ogledov

Izpolnil obljubo, 18-letniku, ki mu je prinesel zmago, je kupil drago obutev

Felix Afena-Gyan Epa
V zadnjem kolu italijanskega prvenstva je zablestel mladi Ganec.

Roma je v zadnjem krogu Serie A z 2:0 premagal Genoo, junak ob zmagi pa je bil 18-letni Ganec Felix Afena-Gyan. Ta je v igro vstopil v 74. minuti, ko je bil na semaforju še vedno izid 0:0.

Mladi Ganec je nato najprej zadel v 82. minuti, s tem postal prvi nogometaš letnika 2003 z zadetkom v najmočnejšem italijanskem prvenstvu, v sodniškem dodatku pa je nato z natačnim strelom s 25 metrov še potrdil zmago čete Joseja Mourinha. Portugalec je po tekmi dejal, da je najstniku za nagrado, če doseže gol, obljubil obutev, ki si jo je Ganec želel že nekaj časa. Ta je sicer vredna kar 800 evrov.

Afena-Gyan je po besedah Mourinha po tekmi pritekel do njega in ga spomnil na dano obljubo. Roma se je sicer povzpela na peto mesto ligaške razpredelnice.

Ganec ni dolgo čakal na izpolnitev želenega. Sloviti portugalski strateg je mladeniča povabil v svojo pisarno, kjer mu je izročil obljubljeno. Pri Romi so potezo Mourinha tudi posneli in objavili. Afena-Gyan je obutev tudi preizkusil in bil vidno zadovoljen ob darilu.

Felix Afena-Gyan | Avtor: Epa Epa