Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 29.04.2024 10:23:34

Štern, Pajenk, Štalekar in Ropret do naslovov

Olympiakos
Slovenski odbojkarski reprezentanti Tonček Štern, Alen Pajenk, Sašo Štalekar in Gregor Ropret so se s svojimi klubi pretekli teden veselili naslovov v svojih prvenstvih. Šternu in Pajenku je to uspelo v dresu grškega Olympiakosa, Štalekarju z nemškim Berlinom, Ropretu pa z italijansko Perugio, je sporočila Odbojkarska zveza Slovenije (OZS).

Tonček Štern, ki to sezono znova uspešno igra po odpravljenih težavah s poškodbo, je bil na četrti tekmi finala med najboljšimi posamezniki. S 25 točkami je pomagal svoji ekipi do 32. naslova grških prvakov. Tudi Pajenk je bil med vidnimi predstavniki, srednji bloker je dosegel osem točk.

"Počutim se fantastično. Bila je dobra sezona, naporna, a končala se je na najboljši možni način. Osvojili smo dve najpomembnejši lovoriki v Grčiji. Vesel sem, da smo svojo nalogo vse do konca opravili dobro," je po zmagi, kot ga navaja OZS, povedal Pajenk.

Olympiakos, ki je to sezono osvojil tudi pokalno lovoriko, je v finalu s 3:1 v zmagah premagal večnega tekmeca Panathinaikos, v polfinalu pa je ekipo AONS Milon premagal s 3:2 v zmagah.

Naslov prvaka je v Nemčiji z Berlinom osvojil tudi Štalekar. Ekipa iz prestolnice je v finalu ustavila Friedrichshafen in osvojila 14. naslov prvaka, osmega zapovrstjo. Tudi slovenski srednji bloker se je veselil dvojne krone s pokalno lovoriko.

V Italiji je na parket v finalu stopil tudi Gregor Ropret, ki se je s Perugio veselil naslova prvaka. S 3:1 v zmagah je padla Monza, za katero je igral še en slovenski reprezentant Nik Mujanović. Statistika obeh je na zadnji tekmi, ki jo je Perugia v gosteh dobila s 3:1, ostala prazna.

Za Perugio je to po sezoni 2017/18 drugi naslov med italijansko elito, za Ropreta, ki je bil rezervni podajalec, pa konec poti pri tej zasedbi. V naslednji sezoni bo namreč igral na Poljskem za Asseco Resovio, pri kateri si kruh služi tudi Klemen Čebulj. Ta je sicer sezono s klubom iz Rzeszowa zaključil na četrtem mestu.

Tudi za Mujanovića je konec italijanske epizode. Potem ko se je ob številnih birokratskih zapletih lani iz vrst Calcita Volleyja preselil v Monzo, bo v naslednji sezoni oblekel dres Paris Volleyja.

V italijanskem prvenstvu je s Trentinom Jan Kozamernik zasedel četrto mesto, vseeno pa ga 5. maja s soigralci čaka finale lige prvakov proti poljskemu Jastrzebski Wegielu.

OZS je sporočila tudi, da se bo v tujino iz i-Vent Maribora podal Gregor Pernuš, ki je podpisal dvoletno pogodbo z nemškim Dürnom, z Mariborčani pa je pogodbo podaljšal kapetan Žiga Donik.

Značke: odbojka, slovenci