151324

V Lahtiju najboljši Kraft, Peter in Cene Prevc v najboljši deseterici

Avtor: Klemen Verlič
25. 2. 2022, 19.13

Avstrijski smučarski skakalec Stefan Kraft (283,1 točke) je zmagovalec svetovnega pokala v Lahtiju, ki je nadomestil odpadlega iz Sappora. Drugi je bil najboljši skakalec minule zime, Norvežan Halvor Egner Granerud (268,2). V finalu je zelo dobro nastopil prvi mož slovenske olimpijske ekipe Peter Prevc (258,5), ki je s 15. napredoval na 8. mesto.

Cene Prevc (256,3), po prvi seriji deseti, se je v finalu uvrstil tik za starejšim bratom Petrom Prevcem na deveto mesto.

Medtem pa sta Timi Zajc (241,6), 16. po prvi seriji, in Žiga Jelar (227,4), 19. po polovici, v finalu nazadovala na 20. oziroma 27. mesto. Med dobitnike točk pa se je na svoji prvi tekmi svetovnega pokala to zimo prebil tudi Anže Semenič (213,6), ki je končal na 29. mestu.

Že v prvi seriji je nastope končal olimpijec Lovro Kos, katerega dosežek je zadoščal za končno 42. mesto.

V Lahtiju sicer ne nastopa najboljši Slovenec to zimo Anže Lanišek, ki je zaradi prehlada ostal doma.

Skakalce v soboto na tem finskem prizorišču čaka moštvena tekma, na kateri bodo olimpijski podprvaki iz Pekinga 2022 med favoriti za zmago.

Vir: STA

1

2

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več