Novak Đoković je v Rimu prvič zmagal leta 2008. V večnem mestu se je vedno počutil zelo dobro. Ta teden ni oddal niti niza. Foto: AP

V prvem nizu je Đoković blestel. Že v uvodni igri je brez izgubljene točke odvzel servis Grku. Cicipas je osvojil le tri točke na servis Srba. Tretja in peta sta bili bolj izenačeni, vendar je prvi igralec sveta v ključnih trenutkih odigral odlično.

Cicipas se je prebudil na začetku drugega niza. V četrti igri mu je uspel brejk in povedel je že s 4:1. Pri vodstvu s 5:3 je serviral za izenačenje na 1:1 v nizih. Srb se je rešil in nato tudi izenačil na 5:5. V podaljšani igri je Đoković ob menjavi strani povedel s 4:2, Cicipas je izenačil na 5:5, a je nato Srb osvojil dve zaporedni točki za zmago po uri in 37 minutah.

Đoković se je v soboto veselil tisoče zmage v bogati karieri. To je bila že njegova 38. zmaga na mastersih, kar je nov rekord. Foto: AP

Đoković, ki bo naslednjo nedeljo praznoval 35. rojstni dan, je postal najstarejši zmagovalec turnirja v Rimu. Srb je osvojil šesto turnirsko zmago v Rimu ter skupno 87. v karieri v 125. finalu.

Đoković: Popoln teden mi daje ogromno samozavesti za Roland Garros
"Odigral sem sijajen finale, še posebej v prvem nizu. To je bil najboljši niz v tem letu proti tako kakovostnemu tekmecu. Malce sem popustil na začetku drugega niza in to je seveda izkoristil. Večino drugega dela je bil boljši igralec, a sem nato v ključnih trenutkih našel nekaj dobrih udarcev, v nepredvidljivi podaljšani igri pa sem bil nekoliko bolj zbran," je povedal Đoković.

"To je bil popoln teden zame. Že v Madridu, kjer sem izgubil v polfinalu, sem igral zelo dobro. Vedno uživam v Rimu, zmaga pa mi bo dala ogromno samozavesti za Roland Garros," je dodal Đoković, ki v Rimu ni izgubil niza.

Za Cicipasa je bil finale v Rimu 20. v karieri, doživel je že 12. poraz.

Iga Swiatek se je veselila 28. zaporedne zmage na turneji WTA. Foto: AP

Izjemna Iga Swiatek v finalu oddala le štiri igre
Iga Swiatek je v ženskem finalu premagala Ons Jabeur s 6:2 in 6:2. S tem je ostala neporažena na zadnjih 28 tekmah, dobila je peti turnir zapored in ubranila lansko zmago v večnem mestu.

Poljakinja je četrtič igrala proti Jabeurjevi, premagala jo je v Washingtonu leta 2019, a izgubila oba lanska medsebojna dvoboja v Wimbledonu in Cincinnatiju.

Prva igralka sveta je v tej sezoni zmagala v Dohi, Indian Wellsu, Miamiju in Stuttgartu, lani pa v Rimu in Adelaidu. Pred dvema letoma je dosegla največji uspeh v karieri, ko je dobila Odprto prvenstvo Francije. Na bližnjem Roland Garrosu bo skušala osvojiti drugi grand slam in skupno deveti naslov WTA v karieri.

Njen niz nepremaganosti je četrti najdaljši v ženskem tenisu po letu 2000, pred njo so le Američanka Venus Williams (35 zmag brez poraza), njena sestra Serena Williams (34) in Belgijka Justine Henin (32).

Swiatekova in Đoković najboljša na turnirju v Rimu

Murray ne bo igral na pariškem pesku, posvetil se bo travnati sezoni
Andy Murray bo izpustil drugi grand slam sezone v v Parizu. 35-letnik iz Dunblana se bo v nadaljevanju sezone posvetil travnatim turnirjem ter nastopu v Wimbledonu, kjer je dvakrat zmagal (2013 in 2016).

Murray je bil sprva med prijavljenimi, a je umaknil prijavo. Na pariškem pesku je nazadnje igral leta 2020, v finalu pa je igral leta 2016 in izgubil proti Đokoviću. Trikratni zmagovalec turnirjev za grand slam in nekdanja številka ena se bo posvetil pripravam na travnati del sezone. Po poročanju britanskih medijev bo igral vsaj v Stuttgartu in Queen'su pred nastopom v Wimbledonu. Turnir na sveti travi se bo začel 27. junija.