Iga Swiatek se je že dvakrat prebila v osmino finala na turnirjih za grand slam. Lani ji je to uspelo na Roland Garrosu, pred desetimi dnevi pa še v Melbournu. Foto: Reuters

Poljakinje so v Luxembourgu dokazale, da so z razlogom favoritinje v skupini B2. V prvem dvoboju je 18-letna Iga Swiatek ugnala leto starejšo Niko Radišič s 6:2 in 6:1. Poljakinja, ki je v Melbournu izpadla šele v osmini finala, je odlično servirala in na svoj servis oddala le šest točk. Razmerje v osvojenih točkah je bilo kar 62:32. Dvoboj je trajal 56 minut.

"To je bila moja prva posamična tekma za reprezentanco. Želela sem si jo čim bolje odigrati in zmagati. Zato sem tekmo začela agresivno, kar pa danes ni bilo dovolj. V drugem nizu sem imela nekaj priložnosti za igro in tudi brejkpriložnost, a sem takrat odigrala preveč pasivno. Iga je kot izkušenejša igralka to izkoristila. Zame je to nova izkušnja. Vesela sem, da sem lahko igrala prvo tekmo za Slovenijo,” je dejala Radišičeva.

Zidanškova zapravila vodstvo v obeh nizih
V drugem obračunu je Magda Linette premagala Tamaro Zidanšek s 7:5 in 6:4. 22-letna Konjičanka je imela v prvem nizu kar trikrat prednost brejka, a je 42. igralki sveta vselej uspelo vzpostaviti ravnotežje, na koncu pa je s četrtim odvzemom servisa niz dobila s 7:5.

V drugem nizu je Zidanškova znova vodila z brejkom prednosti, a je nato popustila. Vseeno je imela pri vodstvu na svoj začetni udarec s 40/0 ob izidu 4:5 priložnost, da izenači, a je tekmica dosegla pet zaporednih točk za zmago Poljske.

Danes sem žal izgubila. Magda je odigrala zelo dobro. Tekma je bila na visoki ravni. Moja igra je bila boljša kot včeraj, žal pa smo danes izgubili. Hvala vsem za podporo in bodite z nami tudi v soboto,” je dejala Zidanškova.

V dvojicah sta Pia Lovrič in Kaja Juvan dobili obračun proti Maji Chwalinski in Alicji Rosolski s 7:5, 6:0.

Odločilni obračun proti Srbiji ali Švedski
Kljub porazu so Slovenke blizu sobotnemu odločilnemu nastopu za kvalifikacije v svetovno skupino, saj ne gre pričakovati, da bi Turkinje v petek presenetile močno poljsko ekipo, kar bi posledično pomenilo, da bi za napredovanje odločal medsebojni izkupiček treh reprezentanc.

Ob petkovem porazu Turčije bi se slovenska reprezentanca za nastop v kvalifikacijah za svetovno skupino pomerila proti zmagovalki petkovega obračuna v skupini A2 med Srbijo in Švedsko.