[3137,2]
152909

Avtor: Urban Kolman
12. 3. 2022, 17.42

Na derbiju 26. kroga Bundesliga sta se srečala aktualni prvak in trenutno prvi Bayern ter v zadnjih krogih ekipa v najboljši formi Hoffenheim. Domačini so bili pred tekmo bili v seriji štirih zaporednih zmag, medtem ko so gostujoči Bavarci rezultatsko nihali, a so med tednom v ligi prvakov s kar 7:1 odpihnili Red Bull Salzburg.

Na tekmi je bil pričakovano bolj nevaren Bayern, a povedli so domačini po lepi akciji, ki jo je zaključil Christoph Baumgartner. Kazalo je, kot da bo Hoffenheim prednost obdržal do konca polčasa, a domačini niso zdržali.

Video is not available for your country.

V tretji minuti podaljška je po predložku iz kota izenačil Bayern, strelec pa je bil kdo drug kot Robert Lewandowski. Bavarci so v drugem polčasu pritisnili za vodstvo, a obramba Hoffenheima je z nekaj sreče ostala trdna in ekipi sta se razšli brez zmagovalca.

Bayern tako ostaja prvi in ima pred drugo Borussio iz Dortmunda 10 točk prednosti, a črno-rumeni imajo, kar dve tekmi manj. Hoffenheim je padel na peto mesto, saj se je z njim po točkah izenačil Freiburg, ki je premagal Wolfsburg.

1

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

2

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

3

Liga Nova KBM: Ilirija tudi s pomočjo atraktivnega Alley oopa prekinila niz porazov (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več