Lampard je optimističen, da bo Everton ostal med elito. Foto: Reuters

Toffeesi so s tem tudi prekinili niz šestih prvenstvenih tekem, ko so vselej ostali brez zmage. To pomeni, da so se območju, ki vodi v drugo ligo, oddaljili za pet točk.

Coleman je takole gostitelje popeljal v vodstvo. Foto: Reuters

V 10. minuti je zadel kapetan Seamus Coleman, ki je v mrežo poslal odbitek po predložku Donnyja van de Beeka. 13 minut pozneje Michael Keane podvojil vodstvo in tlakoval pot do mirne zmage. Zmago je v drugem polčasu potrdil Anthony Gordon.

Lampard ponosen na igralce
"Neverjetno popoldne. Danes smo naredili nekaj posebnega, igra je bila res dobra. Fantje so prikazali odnos, agresijo in delo. To je res dober začetek dneva. Dobili smo tri točke, to pomeni olajšanje. Res sem ponosen na igralce, zdaj moramo na tem graditi," je bil zadovoljen novi trener Frank Lampard.

Jadon Sancho se je veselil gola, ne pa treh točk. Foto: Reuters

Vragi spet zapravili vodstvo 1:0
Znova je razočaral Manchester United, ki je še tretjič zapored (v vseh tekmovanjih) igral 1:1, tokrat se je s tem izidom končala domača tekma proti Southamptonu. Rdeči vragi so znova dobro igrali v prvem polčasu, povedli (tokrat je zadel Jadon Sancho), v nadaljevanju pa popustili in ostali brez zmage. Takoj na začetku drugega polčasa je izenačil Che Adams.

"V drugem polčasu nismo bili več tako učinkoviti, sprejeli smo nekaj napačnih odločitev. Ni skrivnost, da moramo to v prihodnje izboljšati. Kadar koli se pripravimo na tekmeca, dobro odigramo prvi polčas, ta niz moramo podaljšati," je tekmo ocenil trener Uniteda Ralf Rangnick.

Fabinho. Foto: EPA

Fabinho v polno za Liverpool
Nogometaši Liverpoola so v gosteh z 1:0 premagali Burnley in ob tekmi manj ohranili devet točk zaostanka za branilci naslova. Edini zadetek na tekmi je v 40. minuti dosegel Fabinho. Po izvedenem kotu je Keita podal z glavo, pritekel je Fabinho, ki je streljal. Najprej mu je nasprotni vratar branil poskus, a se je žoga odbila nazaj do Fabinha, ki je drugo priložnost izkoristil in zatresel mrežo.

Wolverhampton prehitel Tottenham
Slabo pa gre zadnje čase Tottenhamu, to je njihov tretji zaporedni poraz v Premier ligi.

Wolverhampton je zadnja ekipa, ki je zagrenila življenje trenerju Antoniu Conteju, na gostovanju je zmagala z 2:0, gola pa sta padla v uvodnih 20 minutah.

Ob slabi obrambi Tottenhama in slabem posredovanju vratarja Huga Llorisa sta mrežo domačih zatresla Raul Jimenez v 6. in Leander Dendoncker v 18. minuti. Oba strelca sta prišla do odbitka znotraj kazenskega prostora.