20-letni Norvežan Oscar Bobb, ki je vstopil osem minut pred koncem rednega dela, je v sodnikovem dodatku zagotovil tri točke sinjemodrim. Foto: EPA

Branilci naslova so bili pod velikim pritiskom na St. James Parku. Niso si smeli privoščiti novega spodrsljaja, saj je Liverpool v imenitni formi.

Guardiola potegnil prava asa iz rokava
Trener Pep Guardiola je bil že zelo nervozen sredi drugega polčasa, potem ko so njegovi varovanci zapravili številne priložnosti. Katalonec je potegnil prava asa iz rokava. Kevin De Bruyne je vstopil v 69. minuti in se izkazal z golom in podajo, Bobb pa je vstopil v 82. minuti in nato tudi odločil srečanje.

Mojstrovina Bernarda Silve s peto
Že v 8. minuti je moral zelenico zapustiti vratar Cityja Ederson, vstopil je Stefan Ortega. Aktualni prvaki so povedli v 26. minuti, ko je Kyle Walker podal pred vrata, Bernardo Silva pa je velemojstrsko s peto preusmeril žogo v mrežo.

Gostitelji v dveh minutah do preobrata
Newcastle je sanjsko končal prvi polčas. Alexander Isak je izenačil v 35. minuti z natančnim strelom z desno nogo. Dve minuti zatem je Anthony Gordon poskrbel za vodstvo gostiteljev in veliko navdušenje na razprodanem stadionu.

Kevin De Bruyne je odigral prvo tekmo v Premier ligi po avgustu, ko se je poškodoval. Foto: EPA

Gol in podaja De Bruyneja
V drugem polčasu je City silovito pritisnil. Priložnosti so se vrstile, a vratar Martin Dubravka je bil vedno na pravem mestu. De Bruyne je v 69. minuti zamenjal Bernarda Silvo. Belgijec je potreboval le pet minut za izenačenje. Na sredini igrišča mu je podal Rodri, imel je veliko prostora, nato pa se je odločil za strel z 18 metrov z desno nogo. Strel ni bil močan, ampak zelo natančen, žogo je poslal tik ob vratnici v mrežo, Dubravka je bil prekratek.

Guardiola ni bil zadovoljen le s točko, Newcastle pa se je branil z vsemi močmi in čakal na zadnji žvižg Chrisa Kavanagha. V 91. minuti je De Bruyne sijajno podal v prazen prostor, Bobb je z levo nogo potisnil žogo mimo Dubravke in jo z desnico potisnil v mrežo. Guardiola je skakal v zrak od veselja.

Palmer z bele točke odločil na Stamford Bridgeu
Chelsea je premagal Fulham z 1:0. Edini gol na Stamford Bridgeu je dosegel Cole Palmer, potem ko je v sodniškem dodatku prvega polčasa zadel z bele točke.