4. 5. 2024,
6.38

1 teden, 6 dni

Thermometer Blue 0,02

Vancouver Canucks Dallas Stars Nashville Predators Vegas Golden Knights Stanleyjev pokal liga NHL

Sobota, 4. 5. 2024, 6.38

Liga NHL, konferenčni četrtfinale, 3. maj

Vancouver v drugi krog, Vegas izenačil

Vancouver Canucks | ancouver Canucks so v prvem krogu končnice lige NHL z 1:0 v gosteh premagali Nashville Predators. | Foto Reuters

Hokejisti Vancouver Canucks so v prvem krogu končnice lige NHL z 1:0 v gosteh premagali Nashville Predators in se s 4:2 v zmagah uvrstili v polfinale na vzhodnem delu. Na zahodnem so branilci naslova Vegas Golden Knights doma z 2:0 ugnali Dallas Stars in izid v zmagah izenačili na 3:3.

Toronto Maple Leafs
Sportal Toronto proti Bostonu izsilil sedmo tekmo

Sedemindvajsetletni Švicar Pius Suter je odločil dvoboj v Nashvillu, ko je minuto in 39 sekund pred koncem tekme poslal plošček v mrežo. Tedaj je po podaji Brocka Boeserja finskega vratarja Juuseja Sarosa premagal s strelom mimo leve vratnice. Latvijski čuvaj mreže gostov Arturs Silovs je ubranil vseh 28 strelov domačih.

Pius Suter je odločil dvoboj v Nashvillu. | Foto: Reuters Pius Suter je odločil dvoboj v Nashvillu. Foto: Reuters

"Malo sem bil presenečen, ko sem dobil priložnost, a sem se takoj zbral. Uspelo mi je zadeti, srečen sem, da se je to zgodilo," je svoje občutke ob edinem zadetku na dvoboju opisal Suter. Canucks se bodo v drugem krogu pomerili z Edmonton Oilers.

Hill zaklenil vrata

V Las Vegasu je Adin Hill zaustavil vseh 23 strelov tekmecev v okvir njegovih vrat. Tudi vratar gostov Jake Oettinger (28 obramb) je bil dobro na poti, da bi ohranil svojo mrežo nedotaknjeno, a je dobil dva gola v zadnji tretjini.

Adin Hill je zaustavil vseh 23 strelov tekmecev v okvir njegovih vrat. | Foto: Reuters Adin Hill je zaustavil vseh 23 strelov tekmecev v okvir njegovih vrat. Foto: Reuters

Za zlate viteze je bil najprej v deseti minuti zadnjega dela po strelu iz zapestja uspešen Noah Hanifin. Mark Stone je 19 sekund pred zvokom sirene poslal plošček v prazno mrežo, ko so tekmeci v boju za izenačenje namesto vratarja na led poslali napadalca.

Odločilna sedma tekma bo v Dallasu v noči na ponedeljek po slovenskem času, zmagovalec pa se bo v drugem krogu izločilnih bojev pomeril z ekipo Colorado Avalanche.