Mario Kvesić je odločil dvoboj v Kopru. Dosegel je deveti prvenstveni gol. Foto: www.alesfevzer.com

Odločitev v Kopru je padla v 51. minuti. Žogo je na sredini igrišča ukradel Svit Sešlar in zdrvel v kazenski prostor Kopra. Tam je nesebično podal do Kvesića, ki je z diagonalnim strelom s petih metrov ukanil Adnana Golubovića.

Še posebej dinamičen je bil prvi polčas, v katerem sta obe ekipi sprožili kar 24 strelov, od tega Olimpija 17. Ljubljančani so v prvih 45 minutah kar štirikrat zadeli okvir vrat. V sodnikovem podaljšku prvega polčasa so po igri z roko Edomwonyija – posredoval je VAR – dobili enajstmetrovko, a je Golubović ubranil strel Kvesića.

Tekma je od začetka ponudila živahno predstavo, v kateri je najprej pri domačih v deveti minuti zagrozil Anis Jašaragić, izkazal pa se je Matevž Vidovšek, ki je dobro posredoval tudi v 20. minuti po poskusu Brighta Edomwonyija. Dve minuti pozneje pa je sam pred ljubljanskega vratarja prišel še Andrej Kotnik, a žogo poslal mimo vrat.

Toda še nevarnejša in boljša je bila Olimpija. Ta je v 14., 26. in 28. minuti zatresla tudi okvir vrat. Najprej je Timi Max Elšnik zadel stičišče prečke in vratnice z 18 metrov, nato pa je dvakrat vratnico zadel Rui Pedro – enkrat s strelom iz prve, drugič pa z glavo. Ob tem je bil dvakrat nevaren še Svit Sešlar, obakrat pa je posredoval Golubović.

Tik pred odmorom je bilo znova vroče pred koprskimi vrati. Žoga je po podaji z leve strani zadela Edomwonyija in znova končala v vratnici. Glavni sodnik Matej Jug pa je pogledal še posnetek, saj je žoga v roko zadela koprskega igralca, in dosodil enajstmetrovko. Z bele pike je streljal Kvesić, ki je zapravil najstrožjo kazen na derbiju z Mariborom, tudi tokrat pa mu ni uspelo, saj je strel obranil Golubović.

Tudi po golu je bila Olimpija dejavnejša. Golubović je bil znova na delu v 79. minuti po strelu Admirja Bristrića iz bližine, medtem ko Koprčani niso več posebej ogrožali Vidovška.

Kvesić odločil tekmo Koper - Olimpija

Bravo in Mura nadaljujeta negativni niz
Bravo in Mura dvoboja nista pričakala v zavidljivi formi. Bravo je bil brez zmage na sedmih, Mura pa na šestih zaporednih tekmah. Negativni niz sta obe ekipi po remiju brez zadetkov (0:0) še podaljšali.

Že v tretji minuti je od daleč zapretil Martin Kramarič, a je njegov poskus s 30 m sijajno, s konicami prstov, obranil vratar Mure Klemen Mihelak. Bravo je imel novo obetavno priložnost v 21. minuti. Takrat se je po podaji Kramariča sam pred vrati znašel Almin Kurtović, toda z levico z okoli 15 m je streljal slabo, Mihelak pa je žogo odbil.

Vratar Mure je moral odločno posredovati tudi sedem minut pozneje, ko je po levi strani prodrl Denis Bušnja in podal v sredino, kjer je čakal David Flakus Bosilj.

V 39. minuti je bilo nevarno pred vrati Ljubljančanov. Po kotu je do strela prišel Kai Cipot, a je branil Matija Orbanić. V nadaljevanju akcije pa se je vratar Brava izkazal še po strelu Nikole Petkovića.

Mihelak je moral znova posredovati v 51. minuti, ko je od daleč znova poskusil Bušnja.

Veliko nesreče so imeli nogometaši Brava v 57. minuti. Po prodoru po levi strani je po podaji v sredino do strela z levico najprej prišel Kramarič in zadel desno vratnico vrat vratarja Mihelaka, odbito žogo pa je v levo vratnico nato poslal še Flakus Bosilj.

V nadaljevanju ni bilo konkretnejših priložnosti, tekma se je končala brez zmagovalca.

Tudi druga sobotna tekma Kalcer Radomlje – CB24 Tabor Sežana ni postregla z goli (0:0).

Dvoboj za obstanek brez zmagovalca
V pomembnem obračunu v boju za obstanek sta Kalcer Radomlje in CB24 Tabor Sežana remizirala (0:0), še naprej ju loči zgolj točka.

Samsondin Ouro se je tako veselil prvega zadetka za Sežance, toda slavje je sodnik kmalu prekinil, saj je gol razveljavil zaradi igranja z roko. Foto: www.alesfevzer.com

Kraševci so tekmo začeli odločneje,v 24. minuti pa so Radomljani prvič streljali, toda poskus Esterja Soklerja z glavo ni predstavljal nobenih težav za Jana Koprivca. Ta je uspešno posredoval tudi po poskusu Samsondina Oura v 28. minuti, ko je streljal od daleč po izgubljeni žogi Thadeeja Kalebe. Prav Francoz pa je bil znova v ospredju v 32. minuti, ko je po odbiti žogo streljal v kazenskem prostoru in tudi zadel, a so sodniki po pregledu posnetka dosodili igranje z roko.

V uvodu drugega dela so bili znova dejavnejši gosti, Sacha Marasović je prvi poskusil s strelom, a bil premalo natančen. Na drugi strani je v 66. minuti Koprivec moral posredovati po strelu Madžida Šošića, sicer pa prav posebej veliko lepih akcij ekipi nista pokazali. Le v 80. minuti je Marasović poskusil žogo od daleč spraviti čez Velića, ki je šel precej iz svojih vrat, a je precej zgrešil cilj.

V 82. minuti je Sokler, ki je bil na meji prepovedanega položaja, popolnoma neoviran slabo streljal z roba kazenskega prostora, v 92. minuti pa so imeli Sežanci na voljo obetaven protinapad, ki pa sta ga Fahd Ndzengue in Žan Bešir zapravila.

V nedeljo bo v ospredju štajerski derbi med Mariborom in Celjem.

PRVA LIGA TELEMACH – 24. KROG

BRAVO – MURA 0:0
850 gledalcev

Bravo: Orbanić, Kavčič, Katinić, Jakšić, Španring, Trdin, Bušnja, Kramarič, Nsana, Kurtović, Flakus Bosilj.

Mura: Mihelak, Pucko, Cipot, Balažic, Beganović, Zličić, Maruško (63./Šimkus), Shabanhaxhaj (63./Šarić), Šroler (63./Jovičević), Kous (34./Daku), Petković.

Sodnik: David Šmajc (Predoslje pri Kranju)

KALCER RADOMLJE – CB24 TABOR SEŽANA 0:0
250 gledalcev

Kalcer Radomlje: Velić, Zulić, Korun, Ševelj, Tahiraj (60./Marković), Hrvoj (60./Sever), Ouro, Nuhanović, M. Čuić (87./F. Čuić), Sokler (88./Cerar), Šošić (67./N'Landu).

CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Kouao, Ovsenek, Briški, Kaleba, Kompan Breznik, Marasović, Korošec (87./Bešir), Ad. Zeljković, Stanković, Šušnjara (71./Ndzengue).

Sodnik: Bojan Mertik (Odranci)

KOPER – OLIMPIJA 0:1 (0:0)
2000; Kvesić 51.
Mario Kvesić (Olimpija) je v 45. minuti zapravil 11-m. Adnan Golubović je strel ubranil.

Koper: Golubović, Koderman (32./Pavlović), Benedičič, Mittendorfer, Kambič, Vešner Tičić, Jašaragić (27./Nkada, 67./Fanimo), Krajinović, Požeg Vancaš (67./Milovanović), Kotnik (67./ Ochieng), Edomwonyi.

Olimpija: Vidovšek, Krefl, Ratnik, Estrada (63./Krdžalić), Crnomarković (87./Milović), Sualehe, Elšnik (71./Aldair), Doffo, Sešlar, Rui Pedro (63./Bristrić), Kvesić (63./Posavec).

Sodnik: Matej Jug (Tolmin)