[3]
225818

Helios na prvi polfinalni tekmi v Novem mestu prepričljiv, Domžalčani le še zmago od finala

Avtor: Klemen Verlič
14. 5. 2024, 22.02

Košarkarji Kansai Heliosa so v prvi tekmi polfinala lige Nova KBM premagali Krko s 86:70.

Košarkarji Kansai Heliosa so dobili prvo tekmo polfinalne serije na dve zmagi lige Nova KBM. V dvorani Leon Štukelj v Novem mestu so premagali Krko s 86:70. Druga tekma bo v soboto, 18. maja v Domžalah, morebitna tretja pa bo na sporedu 21. maja.

Zmagovalec se bo v finalu na tri zmage pomeril z zmagovalcem serije med Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur in Cedevito Olimpijo, ki se bo začela v sredo ob 20. uri v Šenčurju.

To je bila četrta tekma med Krko in Kansai Heliosom v tej sezoni, tretje zmage pa so se zasluženo veselili izbranci trenerja Damjana Novakovića.

Gostje so bili v prednosti večino tekme, v prvem polčasu so imeli že 13 točk prednosti, vprašanje zmagovalca pa so rešili v uvodu zadnje četrtine, ko so povedli z 72:55.

Pri gostih, ki so igrali organizirano in zbrano, ni bilo izstopajočega posameznika, saj so si točkovni izkupiček v napadu enakomerno razdelili Jan Copot (15 točk, 5 skokov), Perttu Blomgren (14 točk, trojke 3:7), Tibor Mirtič (14 točk 9 skokov), Malcolm Bernard (12 točk, 5 podaj) in Žiga Daneu (12 točk, 8 skokov).

Na drugi strani velja iz sivega domačega povprečja izpostaviti le Roberta Jurkovića z 19 točkami in 10 skoki.

Šenčur – Cedevita Olimpija v sredo ob 19.55 na Šport TV 1!

Vir: STA

1

Herlings kritičen do komisarjev: V takšnih razmerah je rumeno zastavico skoraj nemogoče videti (VIDEO)...Več

2

Matej R. Mavrič: “V Sloveniji imamo talentirane igralce in trenerje, dajmo jim priložnost” (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: Leverkusen je najlepša nogometna zgodba letošnje sezone (VIDEO)...Več