220068

Dobovec ostaja serijski prvak

Avtor: Lamin Diallo
9. 3. 2024, 21.41

Ekipa Dobovca je še sedmič zapovrstjo osvojila slovensko futsalsko pokalno tekmovanje. V finalu pokala Term Olimia v Podčetrtku so Dobovčani s 4:2 odpravili Meteorplast Šic bar.

Za zmagovalce je dva gola dosegel Patrik Pasariček (20., 22. minuta), po enega pa Žiga Čeh (39.) in Denis Kneževič (33.). Pri poražencih je oba zadetka prispeval Ante Matan (20., 40.).

Dobovec je v polfinalu s 5:0 odpravil Bronx Škofije, Meteorplastom Šic bar pa po streljanju šestmetrovk Siliko Vrhniko z 8:7. Pokalno tekmovanje je največkrat, devetkrat, dobila Litija, Dobovec ima zdaj sedem naslovov.

V finalu ženskega pokalnega tekmovanja pa sta se merila Košana in Celje. Košana je ubranila naslov, potem ko je slavila s 5:1.

Na turnirju so podelili tudi nagrado zlata žoga za najboljšega igralca minulega koledarskega leta. To je postal Žiga Čeh, ki je nasledil Nejca Hozjana. S štirimi tovrstnimi priznanji, ki jih komisija za futsal pri Nogometni zvezi Slovenije podeljuje od leta 2006, je rekorder Kristjan Čujec.

Ines Ermenc (Celje) je bila izbrana za najboljšo igralko, Jure Suban (Siliko) pa za najboljšega mladega igralca.

Vir: STA

1

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

2

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

3

Liga Nova KBM: Ilirija tudi s pomočjo atraktivnega Alley oopa prekinila niz porazov (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več