Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

STA
STA
0 22.02.2024 21:42:15

Ajax po podaljšku izločil Žugljevo ekipo

Klubi v nogometni konferenčni ligi končujejo tekme šestnajstine finala. Svoje delo je že opravil Bodö/Glimt Nina Žuglja, ki je doma proti Ajaxu po podaljšku izgubil z 1:2 in končal evropsko pot.

Bodö/Glimt Nina Žuglja je proti Ajaxu v gosteh igral 2:2, tokrat pa so Nizozemci povedli v 34. minuti, ko je zadel Steven Berghuis. Slednji so v 48. minuti ostali brez izključenega Josipa Šutala, a je pri domačih nato hitro dva rumena kartona dobil Albert Groenbaek, tako da sta ekipi spet bili številčno poravnani.

V 72. minuti je Nino Žugelj dobil priložnost pri domačih, ki so imeli precej več žogo v posesti in precej več strelov, eden od teh pa je zadel tarčo, Patrick Berg je namreč v 83. minuti poskrbel za 1:1 in izsilil podaljšek. Potem ko so sodniki Norvežanom še v rednem delu razveljavili nov zadetek zaradi prepovedanega položaja, so Nizozemci v 115. minuti dosegli regularen in odločilen gol, strelec je bil Kenneth Taylor.

Dinamo Zagreb je proti Betisu v gosteh slavil z 1:0, toda Španci so prednost izničili v 38. minuti prek Cedrica Bakambuja. Na veselje zagrebških navijačev pa je odločilni gol za napredovanje Dinama v 58. minuti dosegel Takuro Kaneko za končnih 1:1. Ludogorec pa je proti Servettu na prvi tekmi igral 0:0, tokrat pa je švicarska zasedba zmagala z 1:0.

Ob 21. uri so se začele še preostale tekme, tako Eintracht Frankfurt igra proti Unionu SG (prva tekma 2:2), Ferencvaros proti Olympiakosu (0:1), Legia Varšava Blaža Kramerja proti Moldeju (2:3), Slovan Bratislava Kenana Bajrića pa proti graškemu Sturmu Jona Gorenca Stankovića in Tomija Horvata (1:4).

Nogometaši Maccabija Haife so se že v sredo prebili v osmino finala. Izraelci so na povratni tekmi šestnajstine finala v gosteh pri Gentu igrali 1:1. Prvo tekmo je Maccabi doma dobil z 1:0.

V osmino finala so že od prej neposredno uvrščeni zmagovalci skupin konferenčne lige: Lille, Maccabi Tel Aviv, Viktoria Plzen, Brugge, Aston Villa, Fiorentina, Paok in Fenerbahče Mihe Zajca.

Žreb parov osmine finala bo v petek. Tekme najboljše 16-erice bodo nato 7. in 14. marca, četrtfinale 11. in 18. aprila, polfinale 2. in 9. maja, finale pa bo v Atenah 29. maja.